Aziz Yıldırım hakkında hapis istemi

Aziz Yıldırım hakkında hapis istemi
Aziz Yıldırım hakkında hapis istemi
Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları sırasında sarf ettiği sözler nedeniyle Aziz Yıldırım hakkında 'Hakaret' suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İSTANBUL - Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarf ettiği sözler nedeniyle Genç Fenerbahçeliler (GFB) kurucusu Sefa Kalya'nın suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

"OLAY GÜNÜ TRİBÜNDE YOKTU"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Sefa Kalya'nın söz konusu suç duyurusunda, Yıldırım'ın birden fazla kanal tarafından canlı olarak yayınlanan konuşmasını kesip GFB'nin olduğu tribüne dönerek, "Terbiyesizlik etmeyin, sizi bir daha stada sokmam, terbiyesizler, paralı köpekler, bu kadar da ağır hakaret ediyorum" dediği anlatıldı. Aziz Yıldırım'ın, savcılığa suçlamaya ilişkin sunduğu dilekçesinde olay günü Sefa Kalya'nın tribünde olmadığını, onun bulunmadığı bir yerde kendisine yönelik hakarette bulunulmuş olamayacağını ifade ettiği belirtildi.

"ONUR, ŞEREF VE SAYGINLIĞI RENCİDE EDİCİ"

İddianamede, Yıldırım'ın sarf etmiş olduğu sözlerin Müşteki Kalya'nın onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte olduğu kaydedildi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı hakkında "Hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 11 Mayıs 2014 günü düzenlenen şampiyonluk kutlamalarında kürsüde konuşan Aziz Yıldırım, konuşması sırasında yapılan tezahüratlara büyük tepki göstermiş, suça konu sözleri sarf etmişti. Arzu KAYA (DHA)