Aziz Yıldırım hakkında suç duyurusu

Aziz Yıldırım hakkında suç duyurusu
Aziz Yıldırım hakkında suç duyurusu
Genç Fenerbahçeliler (GFB) kurucusu Sefa Kalya, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında sarf ettiği bazı sözlerden ötürü suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na GFB Kurucusu Sefa Kalya adına iki sayfalık suç duyurusu dilekçesi sunan avukat Serkan Sarıyaprak, 2006 yılından bu yana Aziz Yıldırım ile Kalya arasında fikir ayrılıkları olduğunu, bu nedenle de yapılan açıklamalarla Kalya'nın toplum önünde farklı bir karakter olarak lanse edilerek küçük düşürülmeye çalışıldığını belirtti.

Fenerbahçe'den Mevlüt açıklaması


"ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINDA AĞIR HAKARET"

Kalya'nın kendisine yöneltilen söylemlere Fenerbahçe menfaatleri adına cevap vermediğini belirten avukat Sarıyaprak, Sükrü Saraçoğlu Stadı'nda futbol takımının şampiyonluğunun kutlandığı 11.05.2014 günü Aziz Yıldırım'ın konuşmasını kesip müvekkilin lideri olduğu Genç Fenerbahçeliler grubunun bulunduğu Türk Telekom tribününe dönerek, sarfettiği sözlerin yanı sıra müvekkiline basın yayın yoluyla da hakaret ettiğini belirtti.

"HAKARET SUÇUNU İŞLEDİ, DAVA AÇILSIN"

Kutlamaların ertesi günü sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarla da Sefa Kalya'ya ve grubuna ağır hakaretler edilerek toplum önünde küçük düşürüldüğünü ifade eden avukat Sarıyaprak, Fenerbahçe Başkanı hakkında 'hakaret' suçunu işlediği gerekçesiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasını talep etti. (DHA)

Aykut Kocaman sessizliğini bozdu