Aziz Yıldırım havuzu mahkemeye taşıyor

Aziz Yıldırım havuzu mahkemeye taşıyor
Aziz Yıldırım havuzu mahkemeye taşıyor
Aziz Yıldırım, yayın havuzundan gelen gelirler konusundaki eleştirilerini bir kez daha ve sert bir şekilkde yineledi: Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler. Devlet mi verir federasyon mu verir, kim verirse versin. Vermezse bu savaş başlıyor, herkes bilsin.

Fenerbahçe 'nin ocak ayı olağan divan kurulu toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşti. Toplantıda kürsüye gelen başkan Aziz Yıldırım, yayın havuzundan gelen gelirler konusundaki eleştirilerini bir kez daha ve sert bir şekilde yineledi: Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler. Devlet mi verir federasyon mu verir, kim verirse versin. Vermezse bu savaş başlıyor, herkes bilsin. Yıldırım konuşmasının devamında yayın havuzu konusundaki eleştirilerine devam etti ve konuyu mahkemeye taşıyacaklarını da söyledi: Biz mahkemeye gidiyoruz... Gerekirse Anayasa Mahkemesi gerekirse Avrupa ...

Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşen ocak ayı olağan divan kurulu toplantısında Sarı lacivertli kulübün borçları üyelere bildirildi. Denetleme kurulunun raporunu okuyan Sadettin Nalbantoğlu, toplam borç rakamı 289 milyon 32 bin 931 liradan, mevcut ve alacaklar toplamı 4 milyon 79 bin 923 liranın çıkarılması sonucu kalan, 284 milyon 953 bin 8 liranın, ödenecek tüm net borç toplamı olduğunu açıkladı.


80 YILLIK ÜYEYE PLAKET VERİLDİ
Öte yandan sarı lacivertli kulüpte 80 yıllık üyelerden Ahmet Şemsettin Ergener'e yönetim kurulu tarafından plaket verildi. 95 yaşındaki Ergener, alkışlarla plaketini almaya geldi. Yine Fenerbahçe'nin efsanevi isimlerinden Can Bartu da 60 yıllık üye olduğu için plaketini aldı.


AZİZ YILDIRIM, TOPLANTIYA GEÇ KATILDI
Bu arada Fenerbahçe'nin 1 Milyon Üye Projesi kapsamında dün gece Edirne'de bulunan ve bu nedenle toplantıya geç katılacağı bildirilen Aziz Yıldırım, 10.30'da başlayan Divan Kurulu toplantısına yaklaşık 1.15 dakikalık gecikmeyle katılabildi.


YILDIRIM: HAVUZ KONUSUNDA MAHKEMEYE GİDECEĞİZ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, yayın geliri konusunda hak ettikleri değeri alamadıklarını ve konuyla ilgili hukuki girişimlere başlayacaklarını kaydetti; "Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler. Devlet mi verir federasyon mu verir, kim verirse versin. Vermezse bu savaş başlıyor, herkes bilsin." Mevcut sistemin devam edemeyeceğini de savunan Yıldırım şöyle konuştu: "Biz şunu söylüyoruz, devlete söylüyorum bunu. Beni ya serbest bırakacaksınız, benim yayın haklarım veya diğer gelirlerim, bütün şeylerde haklarımı kullanmakta serbest kalacağım. Kullandıktan sonra da devlet neyi istiyorsa, kanunlar ne yazıyorsa yerine getireceğim ama bir taraftan beni tutacaksınız, bana hiçbir şey yaptırmayacaksınız, öbür taraftan da 'gel vergiyi öde şunu yap bunu yap' filan... Böyle bir sistem olmaz. Bunun için biz mahkemelere gidiyoruz. Arkadaşlar çalışmaları yapıyorlar. Bu çalışmalarla, idari mahkemelerle gerekirse durduracağız. Gerekirse Anayasa Mahkemesi gerekirse yurtdışı. Her yere gideceğiz bilginiz olsun." İddaa gelirlerinde de aynı durumu yaşadıklarını anlatan Yıldırım, bununla ilgili de hukuki süreç başlatacaklarını ifade etti.


HEDEF 1 MİLYON ÜYE PRJOSEİNE ELEŞTİRİYE TEPKİ GÖSTERDİ
Yüksek Divan Kurulu Üyesi Ali Vatan'ın "Hedef 1 Milyon Üye" projesiyle ilgili eleştirilerine önce yönetim kurulu masasında ayağa kalkarak tepki gösteren Yıldırım daha sonra kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Söz konusu projeyle ilgili hiçbir yerden izin almalarına gerek olmadığını kaydeden Yıldırım, Vatan'a seslenerek, "Bu hepimizin ortak kararıdır. Bilmeden Yüksek Seçim Kurulu falan diyorsun. Tüzükte hepsi yazılı. Başlarken izinleri aldık. Tüzükte ne yazıyorsa onu yapıyoruz. Proje çok doğru bir projedir. Anadolu'nun her yerini arkadaşlarımla geziyoruz. Orada yapacağımız tesislerle Anadolu'nun her yerini saracağız, kucaklayacağız. Doğudan batıya, kuzeyden güneye hep Fenerbahçe olacak Türkiye . Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz" dedi.


"20 SENE BURADA KALACAĞIM DEMEDİM"
Eski yönetici Köksal Özbek'in, "bırakma" çağrısına değinen Yıldırım, "20 yıl burada kalacağım diye gelmedim. Belki böyle düşüncem olsa kaçardım, gelmezdim" dedi. Yaşlandığını ifade eden Yıldırım, "Doğruları söylüyorum. Belli bir zamanda sonra ilk yıllardaki fiziksel gücünüz ve diğer şeyler azalıyor. Yaşlanıyoruz. Yeni bir ekibin gelmesinde burada idare etmesinde fayda var. Mayıs ayında bir 3 yıl için daha aday olurum, seçilirsek devam ederiz. Sonraki 3 yıllık dönemde aday olmayacağımı tekrar deklare ediyorum, herkes bilsin" diye konuştu.

"AMATÖR ŞUBELERE 16 MİLYON CEZA YAZDILAR"Amatör şubelerdeki büyük sıkıntıları her defasında anlattıklarını kaydeden Yıldırım, şunları kaydetti: "Amatör sporun önderi Fenerbahçe'dir. Şimdi her sene vergi denetlemesi var. Yeni adet çıktı geldiler 16 milyon ceza yazdılar. Yazdıkları şey amatör şubeler. Oradaki tahakkuklar, yaptığımız ödemeler, maaşlar... Her şeye vergi uygulaması yapıyorlar. Yani diyorlar ki 'amatör şubeleri kapatın'. Mesaj bu. Öbür taraftan diyorlar ki 'aman ne yapacağız'. Kapatmak kolay değil. Beraber çalışmalar yapıyoruz. Mayıs kongresinde bütçeleri size sunacağız, genel kurul karar verecek. Bu arada da devletle görüşmeler yapacağız."

"PASSOLİG'DEN DOLAYI DÜŞÜŞ VAR"
Passolig'den dolayı bilet gelirlerinde düşüş yaşadıklarını kaydeden Yıldırım, "Bu gerçek. Bunu kamufle etmeye çalışıyorlar ama boşuna. 2014-2015 sezonunun yarısında 3 milyona yakın gelirimiz olmuş. Geçen sene bu 13 milyon lira civarındaymış. Çok düşüş var. Sadece bizim statta değil, bütün statlarda" diye konuştu.