Aziz Yıldırım: Henüz herşey bitmedi

Aziz Yıldırım: Henüz herşey bitmedi
Aziz Yıldırım: Henüz herşey bitmedi
Erciyesspor ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluk şansını zora sokan Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, oyuncularından boyunlarını eğmemelerini istedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe 'nin evinde ligin son sırasındaki Kayseri Erciyespor'a puan vermesi camiayı çileden çıkardı. Küme düşme hattındaki rakibe karşı "Bu maçı ne yapıp ne edip kazanmalıydık" diyen taraftarlar Başkan Aziz Yıldırım, Teknik Direktör İsmail Karal ve futbolcuları topa tuttu. Eleştiri oklarının hedefinde yer alan sarı-lacivertli takımda ise moraller bozuk ama umutlar tükenmiş değil.

Maçın devre arasında soyunma odasına inen ve teknik ekip ile futbolcuları maçı kazanmaları için motive eden Başkan Aziz Yıldırım, maç sonunda öfkelendi. Ancak Başkan Aziz Yıldırım, bu öfkesine rağmen başta teknik direktör İsmail Kartal olmak üzere takımı uyardı ve boyunlarını eğmemelerini istedi. "Henüz hiç bir şey bitmedi" dediği öğrenilen Yıldırım'ın, takımdan kalan 3 maçı kazanmalarını istediği belirtildi.

"FUTBOLDA HER ŞEY OLABİLİYOR"

İsmail Kartal ise Aykut Kocaman ve Ersun Yanal'dan sonra Fenerbahçe'deki ilk teknik direktörlük deneyiminde şampiyonluk yaşamak istiyor ama bu şansını riske soktu. Özellikle ilk 11 tercihleri ile eleştirilen Kartal, bu haftaya kadar bir çok kez gelen şansı geri tepti. Buna rağmen futbolun sürprizlere açık olduğunu dile getiren Kartal, "Rakibimizden averaj olarak üstün durumdayız. Matematiksel olarak şansımız devam ettiği sürece bunu sonuna kadar sürdüreceğiz, teslim olmayacağız" dedi.

Fenerbahçe'de futbolcular, kulaklarını eleştirilere tıkadı ve hafta sonundaki Mersin deplasmanını düşünmeye başladı. Kalan 3 haftada rakiplerinin de puan kaybedebileceğini hesaba katan sarı-lacivertli oyuncular, sadece futbola odaklanıp sezonu en yukarıda tamamlamaya çalışacak. Uğur Demirkırdı (DHA)