Aziz Yıldırım için şok talep

Aziz Yıldırım için şok talep
Aziz Yıldırım için şok talep
Sarı-lacivertlilerde 2-3 Kasım'da gerçekleştirilen ve Aziz Yıldırım'ın yeniden başkan seçildiği Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'un iptali için dava açıldı.

İSTANBUL (AA) - Fenerbahçe 'nin eski yöneticisi Recep Özcan ve kulüp üyesi Timur Özcanoğlu, avukat Ertuğrul Yönet aracılığıyla İstanbul Anadolu 29. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davada, seçimli genel kurulun iptalini ve genel kurulda alınan kararların yok sayılmasını talep etti.

Mahkemeden Fenerbahçe kararı; Delil yok, ceza da yok


Davacılar, olağanüstü genel kurulun yapılabilmesi için Türk Medeni Kanunu'nun 75. maddesine göre kongreyi tek gündemli hazırlamak üzere dernek üyelerinden üç kişinin görevlendirilmesi ve görevli sulh hukuk mahkemesine başvuru için taraflarına tedbiren yetki verilmesi talebinde de bulundu.

Dava dilekçesinde, kulüpten ihraç edilmek üzere hakkında soruşturma başlatılan ve Fenerbahçe Kulübü Disiplin Kurulu tarafından tedbiren üyelik hakları kısıtlanan Timur Özcanoğlu'nun, tedbiren tüm üyelik haklarını kullanabilmesi için tedbir kararı verilmesi de istendi.

Fenerbahçe antrenmanına Salih Uçan damgası

'TEK GÜNDEMLİ YAPILMASI GEREKİYORDU' İDDİASI

İptal nedenlerinde, kulübün aldığı genel kurul kararının, İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 18.07.2013 tarih, 2013/69 sayılı dosyasından verilmiş olan karara göre tek gündemli yapılması gerekirken, Türk Medeni Kanunu'nun 75. ve 80. maddelerine, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Tüzüğü'nün 6, 16, 20, 21 ve 22. maddelerine aykırı olduğu savunuldu. Ayrıca, genel kurulu yönetmek üzere kongre divan başkanlığına seçilen Vefa Küçük'ün, divan başkanı olmasının yasa ve tüzüğün 18/b maddesine aykırı olduğu iddia edildi.

'Asıl bağırmazsam sorun vardır!'