Aziz Yıldırım ile 244 kupa

Aziz Yıldırım ile 244 kupa
Aziz Yıldırım ile 244 kupa
Sarı-lacivertliler, koltuğunda 16. senesini dolduran başkanıyla dünya çapında bir başarı yakaladı. 8'i Avrupa'da olmak üzere 244 takım şampiyonlukla göz kamaştırdı. Dünya ve Avrupa Şampiyonaları gibi prestijli turnuvalarda Fenerbahçeli sporcular, 16 altın madalya aldı.

Filede aynı gün kadın ve erkeklerde Avrupa ’da şampiyonluğa ulaşarak büyük sükse yapan Fenerbahçe , yer aldığı her branşta söz sahibi olduğunu kanıtladı. Maddi getirisine bakmadan futbol dışı branşlara yapılan yatırımın, dönüşü göz alıcı oldu.

Aziz Yıldırım böyle motive etti


Hürriyet Gazetesi'nden Tolga Yenigün'ün haberine göre; başkanlıkta 16. yılındaki Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçesi; parkede, salonda, havuzda, pistte esti… Kanarya bu süre zarfında takım sporlarında 7 branşta 236 Türkiye , 8 de Avrupa Şampiyonluğu yaşadı.

OLİMPİYATLARDA DA SÖZ SAHİBİ

Atletizmde Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp Fenerbahçe, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda ve Akdeniz Oyunları gibi önemli yarışlarda 16 altın, 9 gümüş ve 6 bronzluk performans sergiledi.
CEV’de şampiyonluğa ulaşan Sarı Melekler’in bu kupada 1 final kaybettiğini ve 1’er şampiyonlar ligi ile Dünya Kulüplerarası Şampiyonluğu olduğunu da ekleyelim.
Voleybol, masa tenisi, boks gibi branşlarda önemli başarılar kazanan sarı lacivertlilerde basketbola ayrı parantez açmak gerekir.

POTADA 15 LİG ŞAMPİYONLUĞU!

Yıldırım başkanlığa gelene kadar hiç şampiyonluğu bulunmayan F.Bahçeli kızların karşısında 9’u üst üste 10 şampiyonluğu olan G.Saray vardı. Cimbom’a 98’de ‘dur’ diyen Dişi Kanaryalar, domine ettiği ligde şampiyonluk sayısını 11-11’e getirdi. Erkeklerde de Ülker birlikteliğiyle birlikte 4 şampiyonluk yine bu dönemde geldi. Yeşil sahadaki sonuçlara göre başarı kıstası getirilen ülkemizde, Aziz Yıldırım, geri kalan 8 branşa da önem vererek Fenerbahçe’yi ‘Dünya kulübü’ haline getirdi.

Aziz Yıldırım: Bizim saklımız yok


KOÇ: HERKESE NASİP OLMAZ

FenerbAHÇE’nin Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp olduğunu söyleyen Ali Koç, filedeki zafere ilişkin, “2 tane Avrupa Kupası’nı ard arda görmek nasip olmaz. Bunu biricik çocuklarıma da söyledim” diye konuştu.

Uymayan yanar!