Aziz Yıldırım ile Duygun Yarsuvat buluşuyor

Aziz Yıldırım ile Duygun Yarsuvat buluşuyor
Aziz Yıldırım ile Duygun Yarsuvat buluşuyor
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, 7 Mayıs Perşembe günü Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenecek bir panele konuşmacı olarak katılacak.

Duygun Yarsuvat ile Aziz Yıldırım, avukat Emre Kapukaya'nın önderliğindeki İstanbul Barosu ve spor hukuku komisyonunun düzenleyeceği konferansta, 7 Mayıs Perşembe günü 13:30'da Çağlayan'daki Savcı Mehmet Kiraz adliyesinde bir araya gelecek.

KULÜPLER YASASI TASLAĞI VE SPORDA ŞİDDET

sporx.com'da yer alan habere göre; Savcı Mehmet Kiraz konferans salonunda düzenlenecek olan "Kulüpler Yasası Taslağı ve Sporda Şiddet" konulu panele konuşmacı olarak katılacak olan Yıldırım ve Yarsuvat'ın böylelikle ilk kez bir araya gelmiş olacak. İstanbul Barosu ve Spor Hukuku Başkanı Avukat Emre Kapukaya'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan panelin açılış konuşmasını ise İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal yapacak. Panele ayrıca, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden iki avukat da katılacak.

FENERBAHÇE , KULÜPLER YASA TASLAĞINA KARŞI ÇIKMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Kulüpler Yasası Taslağı" panelinde konuşmacı olarak katılması dikkatlerden kaçmadı. Kulüpler Yasası Taslağı'na karşı çıkan sarı-lacivertli kulüp, bu yasanın çıkması durumunda Aziz Yıldırım'ın başkanlığının düşmesinin yolunun açılacağını iddia etmişti.

Sarı-lacivertliler, Kulüpler Yasa Taslağı hakkında 2015 Nisan ayında resmi internet sitesinden bir açıklama yapmıştı. Fenerbahçe'nin bazı yöneticileri de yasa tasarısına tepki göstererek, "Bu tasarı ile direkt başkanımız hedef alınmıştır" ifadelerini kullanmıştı.