Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal arasında ipler kopuyor mu?

Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal arasında ipler kopuyor mu?
Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal arasında ipler kopuyor mu?
Ersun Yanal, "Göreve devam" kararında... "Kalsa da olur, kalmasa da" diyen Aziz Yıldırım ve yönetim kanadında ise sessiz bekleyiş var. Ve artık F.Bahçe'de, 25 Ağustos'taki G.Saray Süper Kupa karşılaşmasının sonucu bekleniyor.

Fenerbahçe ’de izin krizi büyüdükçe büyüdü. Önce futbolcuların iznini yarıda kesen, ardından Yanal’ı almadığı toplantıda onlara, “Ersun hoca olsa da, olmasa da bu takım şampiyon olur” diyerek tavrını belli eden Aziz Yıldırım, son kez teknik direktörünü kulübe çağırdı.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Fenerbahçe yeni sezona yeni bir krizle giriyor. Hürriyet gazetesinden Ahmet Ercanlar’ın haberine göre, Başkan Aziz Yıldırım ile Teknik Direktör Ersun Yanal arasındaki ipler gerildikçe gerildi ve kopma noktasına geldi. Yanal ve Yıldırım önceki gün baş başa bir görüşme yaptı. Ancak gerilim yine de düşmedi.

Sarı lacivertli camianın sonucunu merakla beklediği gerilimin ayrıntıları şöyle:


1- GEÇ BAŞLAYAHN KAMP
1- Her şey Topuk Yaylası kampından sonra başladı. F.Bahçe, Beşiktaş ’tan 20, G.Saray’dan da 7 gün sonra yeni sezon hazırlıklarının startını verdi. Topuk Yaylası’ndaki kamp sona erer ermez de Yanal oyuncularına 3 gün izin verdi. Bazı oyuncular Sepahan maçına gelmedi bile.

2- İSTENEN FUTBOL BİR TÜRLÜ OYNANAMADI
Bu Başkan Yıldırım’ın gözünden kaçmadı ama Başkan hiçbir tepki de vermedi. Sarı lacivertliler oynadıkları 3 hazırlık maçında istenilen futbolu sergileyemedi. Sadece İran takımını 1-0 yenen Fenerbahçe, S.United ve Sevilla maçlarında hiçbir varlık gösteremedi.


3- GECE UZADI, BAŞKANÇILGINA DÖNDÜ
2-0 yenilgiyle sonuçlanan Sevilla maçından önceki gece futbolcular ve Ersun Yanal, Kopenhag’da kenti dolaştı. Ancak gittikleri bar ve cafe’de gecenin uzaması Aziz Yıldırım’ın kulağına gitti. Gece hayatı dedikoduları bardağı taşıran son damla oldu. Kriz başladı.


4- HOCAYA İLK DARBE İSTANBUL DÖNÜŞÜ
Başkan, İstanbul’a döner dönmez hocaya ilk darbeyi vurdu. Oyunculara 2.5 gün izin veren Yanal’ı aradı ve, “Futbolcuları topla. İzni kaldırdım. 3 gün izin mi olur” diyerek tepkisini gösterdi ve tüm takımı aynı gün Samandıra’ya toplantıya çağırdı.


5- ERSUN YANAL’I TOPLANTIYA ALMADI
Aziz Yıldırım, bununla da yetinmedi. Futbolcularla yaptığı toplantıya Teknik Direktör Ersun Yanal’ın katılmasına izin vermedi. Hasan Çetinkaya vasıtasıyla haber gönderdi, “Toplantıya o katılmayacak. Onu ayrıca kulübe çağırıp yüz yüze görüşeceğim” dedi.


6- YAŞLI TAKIM ASLA TATİL YAPMAZ...
Daha sonra oyuncularla konuşmaya başladı: “Siz yaşlı bir takımsınız. Ama sürekli tatil yapıyorsunuz. Çok çalışmanız gerekiyor. Tatil tatil nereye kadar. Biraz da çalışın. Yoksa performansınız düşer. Unutmayın rakipleriniz sizden önce sezonu açtı bile.”


7- ERSUN OLSA DA OLUR OLMASA DA
Ama bununla da yetinmedi. Oyunculara olan güvenini, “3 Temmuz’da siz beni satmadınız sahip çıktınız. Ben de sizi satmayacağım. Şampiyon olacağınıza inanıyorum. Ha Ersun Yanal ile ha başkasıyla.. Gerekirse bu takım kendi başına çalışır yine şampiyon olur.”


8- BAŞKAN GİDİNCE ODASINDAN ÇIKTI
Yanal’a en ağır darbeyi bu toplantıda vurdu Yıldırım. Daha sonra tesislerden ayrıldı. Ama teknik direktörü ile konuşmadı bile. Yanal ancak başkan Yıldırım gittikten sonra odasından çıktı. Elbette morali bozulmuştu ama bunu yansıtmadı futbolcularına…


9- KARTAL İLE BİRLİKTE HOCAYI ÇAĞIRDI
Yıldırım, Çarşamba günü İ. Kartal ile birlikte Yanal’ı kulübe çağırdı, çok sert ifadeler kullandı. Yanal bu sözleri istifa etmesi isteniyor gibi algıladı. Başkan, Yanal’ın takımı iyi çalıştırmadığı yönünde ifadeler kullanıp, Yanal’ın şahsına yönelik de eleştiriler yaptı.


10- YALANLAMAYARAK GÖZDAĞI VERDİ
Ve dün.. Kriz henüz aşılmadı. Sarı lacivertli yönetim medyada bu krizle ilgili yer alan hiçbir haberi yalanlamayarak Ersun Yanal’a bir gözdağı daha verdi. Yanal’ın bu konudaki taleplerinin de kabul edilmediği iddia edildi.

Sonuç... Bugüne kadar medyada çıkan hemen her kriz haberini yalanlayan Fenerbahçe yönetimi bu haberleri yalanlamayarak, hem de Yanal’a resmi siteden yalanlama yapma şansı vermeyerek, krizin büyüklüğünün altını çizdi.

Ersun Yanal'dan 'kriz' yalanlaması

BODRUM’A GİTTİ HOCAYI PAS GEÇTİ
Aziz Yıldırım, geçtiğimiz haftalarda Bodrum’a tatile gitti. Orada hem stres atmak hem de biraz kafasını toplamak istiyordu. Teknik Direktör Ersun Yanal da Bodrum’da tatildeydi. O da kaleci Volkan gibi teknesinde dinleniyordu.

Fenerbahçe Başkanı, Ersun hocayı teknesinde ziyaret etmek yerine Volkan Demirel’in teknesine gitmeyi tercih etti. Başkan Ersun Yanal’a, Bodrum’da olmasına rağmen uğramadı bile.


OTELE KADIN GELDİ Mİ?
Yanal’ın Topuk Yaylası’na kız arkadaşını getirdiği söylentileri de dün hızla yayıldı. Bu işin aslının ise farklı olduğu Yanal’ın yakınları tarafından ifade edildi. Sepehan maçının olduğu gün tesislere Yanal’ın 3 kız 2 erkek arkadaşı geldi. Burada yarım saat kalıp maç biletleri ile birlikte otelden ayrıldı. Yanal’ın misafirlerini gören Yıldırım rahatsız oldu.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal krizi


RESMİ SİTEDEN DEĞİL TWİTTER’DAN YALANLAMA
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal hakkında bir gazetede çıkan haberin başarılı teknik adam tarafından kulüp resmi sitesinden yalanlanması istendi.

Ancak Yanal’ın bu beklentisine karşın kulüp bu isteği kabul etmedi. Sarı lacivertlilerin teknik patronunun bu duruma son derece moralinin bozulduğu ve yalanlamayı kendi twitter hesabından yapmaya karar verdiği belirtiliyor.

Bu durum artık iplerin kopma noktasına geldiğinin en önemli göstergesi gibi. Yanal, yalanlamayı kulübün resmi sitesinden yapamayınca, mecburen kendi twitter hesabından açıklamada bulunup, kamuoyunu aydınlatma yolunu tercih etti.