Aziz Yıldırım İstanbul'da

Aziz Yıldırım İstanbul'da
Aziz Yıldırım İstanbul'da
Aziz Yıldırım'ın ilk sözleri, "Hakkımızda ferman vermişler, uyduk geldik. Kalem kırılmış. Fenerbahçe son kaledir, teslim olmaz" oldu.

İSTANBUL - Yargıtay'ın, şike davasında aldığı cezaları onadığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, tatil için gittiği Fransa'dan İstanbul'a döndü.

Yargıtay kararı açıklandığında Fransa'da bulunan Yıldırım, gelişmeler üzerine 4 gün sonra eşi Gonca ve kızı Yaz Yıldırım'la birlikte saat 21.00 sıralarında İstanbul'a geldi.

Yıldırım'ı, Sabiha Gökçen Havaalanı'nda yönetim kurulu üyeleri, futbolcular, amatör şubelerin kaptanları ve sporcuları, kulüp yetkilileri ile binlerce taraftarlar karşıladı.

Yıldırım ve ailesi alana indikten sonra, alan dışında heyecanı artan taraftarlar, terminalin dış kapısındaki barikatı yıkarak, çıkış kapısının önüne toplandı. Burada izdihama neden olan taraftarlar, uyarılara rağmen kapı önünden ayrılmayarak, tezahüratlar yaptı. Yıldırım'ın gelişiyle havalimanında uygulanacak program, taraftarların terminal önüne kadar gelmesiyle işlemedi.

Kalabalık nedeniyle yarım saati aşkın bir süre dışarı çıkamayan Yıldırım, daha sonra güvenlik elemanlarının da yardımıyla yönetim kurulu üyelerinin ardından güçlükle terminalden çıkarak otobüse bindi.

KİĞILI ZOR ANLAR YAŞADI
Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı'nın da kalabalığın arasında zor anlar yaşadığı görüldü. Bazı taraftarlar da yakılan meşalelerin ateş ve dumanından etkilendi.

Aziz Yıldırım'ın terminalden çıkmasının ardından yapacağı basın açıklaması nedeniyle hazırlığını yapıp bekleyen gazeteciler de izdiham sırasında sıkıntılı anlar yaşadı.

İLK SÖZLERİ
Otobüsün içinde mikrofonla taraftarlara kısa bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, "Sevgili Fenerbahçeliler, birbirimizi ezmeden buradan çıkalım. Bize yakışanı yapalım. Önümüzde daha birkaç gün var. Hep beraber konuşacağız, dertlerimizi anlatacağız, beraber olacağız. Hakkımızda ferman vermişler, fermana uyduk geldik. Kalemimizi kırmışlar. Fenerbahçe son kaledir teslim olmaz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, kendisini karşılamaya gelen taraftarlara teşekkür ederek, "Başka kulübün taraftarları da gelmiş. Beşiktaşlıları görüyorum burada. Diğer kulüplerdeki taraftarlara da vicdanı olan herkese teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar. İyi ki varsınız. Hep beraber yürüyeceğiz bu yollarda. Bunun için rahat olun" diye konuştu. Yıldırım'ın konuşması, taraftarların tezahüratları ile sık sık kesildi.

 

Fenerbahçe taraftarları Kadıköy'de toplandı


Yıldırım'ı karşılayanlar arasında Galatasaray forması giyenlerin olduğu da görüldü. 'Maltepeli Beşiktaşlılar' grubu, üzerinde Özhan Canaydın, Süleyman Seba ve Aziz Yıldırım'ın fotoğraflarının olduğu "Biz Beşiktaşız Biz Fenerbahçeyiz Biz Galatasarayız" yazılı pankart açtı. Bazı taraftarların bu pankarta tepki gösterdikleri de görüldü.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI
Sarı-lacivertli kulübün başkanı Yıldırım, pasaport kontrolünden sonra yöneticilerin ve sporcuların bulunduğu bekleme salonuna girdiği sırada, duygusal anlar yaşadı.

Salonda bulunan sporcuların elini sıkan ve futbolculara sarılan Yıldırım'ın bu sırada duygulandığı gözlendi. Kendisine gösterilen ilgi üzerine duygusal anlar yaşayan Yıldırım, gözyaşlarını tutamadı.

BAĞDAT CADDESİ'NE!
Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu otobüs, havalimanından 1,5 saatlik sürenin ardından ayrılarak, taraftarların beklediği Bağdat Caddesi'ne hareket etti.

Yöneticileri taşıyan otobüsün çıkışının ardından, havalimanında yoğun trafik oluştu.

 

 

Aziz Yıldırım gözyaşlarını tutamadı