Aziz Yıldırım, Kocaman'a sahip çıktı


Aziz Yıldırım, Kocaman'a sahip çıktı

Aziz Yıldırım, Kocaman'a sahip çıktı
Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısındaki yazısında Yıldırım orta ve uzun vadeli planlarını Aykut Kocaman önderliğinde hayata geçirmeye devam edeceklerini açıkladı.

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'de artık başarısızlık üzerinden yapılan iktidar savaşları dönemleri geride kalmıştır. Fenerbahçe artık istikrar ve devamlılık kulübüdür" dedi.
Aziz Yıldırım, futbol şubesinde kısa dönemli başarılardan ziyade, orta ve uzun dönemli planlamaları esas alan bir zihniyetin hakim olduğunu belirterek, "Bu kararlılığımız, bu politikamız sportif direktörümüz ve teknik sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman önderliğinde hayata geçmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı. Başkan Yıldırım'ın, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısında yer alan yazısı, kulübün resmi internet sitesinde yayımlandı. Futbol takımının, teknik direktör Aykut Kocaman yönetiminde ilk sezonunda Süper Lig'de şampiyon olduğunu, ikinci sezonda Türkiye Kupası'nı kazandığını hatırlatan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:
"Derbilerde rakiplerine üstünlük sağlamış, geçen sezonun özel şartlarında Türkiye'de ilk kez organize edilen Süper Final Grubu'nda ezeli rakiplerini 4 puan geride bırakmış, ancak yarım puanla şampiyonluğu elinden kaçırmıştır. Bunları hatırlatmak istiyorum çünkü bu başarıların altında imzası olan teknik heyetimiz ve takımımız içeriden dışarıdan acımasızca, iz ve izan tanımaksızın yerilmektedir. Fenerbahçe'nin sağduyulu kesimleri ve Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi olan bitenin farkındadır. Fenerbahçe'de artık başarısızlık üzerinden yapılan iktidar savaşları dönemleri geride kalmıştır. Fenerbahçe artık istikrar ve devamlılık kulübüdür. Futbol şubemizde kısa dönemli başarılardan ziyade (ki o başarıları da kazanmış olmamıza rağmen) orta ve uzun dönemli planlamaları esas alan bir zihniyet hakimdir. Bu kararlılığımız, bu politikamız sportif direktörümüz ve teknik sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman önderliğinde hayata geçmeye devam edecektir."
Geçen sezondan kalan 5 maçlık ceza nedeniyle taraftarlara çağrıda bulunan Aziz Yıldırım, taraftarın tüm gücüyle takımının arkasında olması gerektiğini savundu. Cezalı maçlar nedeniyle milyonlarca liralık gelirden de mahrum kaldıklarını kaydetti.


“PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”
Yönetim kurulundaki eski ve yeni üyelerle birlikte var güçleriyle Fenerbahçe için çalışmaya ve proje üretmeye devam ettiklerini anlatan başkan Yıldırım, "Katıldığım bir televizyon programında ana hatlarıyla bahsettiğim projelerin üzerinde çalışıyoruz. Detayların üzerinden geçiyoruz. Fenerbahçemizin geleceğini garanti altına almak için düşünüyoruz, planlıyoruz ve uygulamaya geçmeye hazırlanıyoruz. Bu süreçte Fenerbahçe kongre üyeleri başta olmak üzere, tüm camiamızın desteği bizim için çok ama çok önemli olacak. Yine söylüyorum; her şey Fenerbahçe için; Fenerbahçe'nin bugünü, yarını ve geleceği için" diye konuştu. (dha)