Aziz Yıldırım patladı: Ay-Yıldız'ın şerefini kurtar!

Aziz Yıldırım patladı: Ay-Yıldız'ın şerefini kurtar!
Aziz Yıldırım patladı: Ay-Yıldız'ın şerefini kurtar!
Gençlerbirliği maçında 'Ersun Yanal' diye bağıran ve başkan aleyhine tezahürat yapan yaklaşık 500 taraftarın kombinesi iptal edilmişti. Bu uygulama nedeniyle eleştirilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, konu hakkında çarpıcı açıklamalar yaparken, kendisini kınayan TFF Başkanı Demirören ile 17 kulübe tepki gösterdi.

RADİKAL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın mensuplarının karşısına çıktı. Sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, geçtiğimiz sezon alınan 13 maç saha kapama cezası sonucu Fenerbahçe'nin 20 milyon 199 bin 708 TL zarara uğratıldığını söyledi.

17 kulüpten Aziz Yıldırım'a kınama!

"TEHLİKEYİ HERKES GÖRSÜN" 

Yıldırım, "Fenerbahçe camiası olarak tribün olaylarını bitirmek istiyoruz. Bu yalnız Fenerbahçe'nin değil, Türk sporunun sorunu. Türk takımları Avrupa'da hazırlık maçı yapamıyor. Belki de 2-3 yıl içinde tüm Avrupa'da yasaklanacağız. Bu insanları iyi tanımamız gerekiyor. Bunlar futbol seyircisi değil. Maçın henüz 10. dakikasında bağırıyorsan sen Fenerbahçeli değilsin. Hiç birinde Fenerbahçe forması yok. Tribünde rant var, tribün dışında Fenerbahçe üzerinden rant var. Bu işi devlet olmadan çözemeyiz, devletle birlikte çözeceğiz. Bu tehlikeyi herkes görsün. Tribünlerde küfürün olmamasını istiyoruz. Ailelerin tribünlere gelmesini istiyoruz" dedi.

"KORKUYORSANIZ SÖYLEYİN"

Fenerbahçe Başkanı, "Kendi gruplarının başındaki insan hapiste olduğu için siyasi mesaj veriyorlar. (Mustafa Kemal'in askerleriyiz) diyorlar. Hayatında siyasi mesaj vermemişler, ama şu anda bağırıyorlar. Bu grup devletin ve siyasetin kendi yanlarında olduğunu göstererek rant kapılarını büyütüyorlar. 3-5 çapulcuya prim vermem. Basının muhatabı bu çapulcular değildir. Korkuyorsanız söyleyin. Ömrümün 3'te 1'i Fenerbahçe ile geçti. Biz Fenerbahçe'nin marka olan yüzünü temizleyerek ortaya çıkardık. Bana 'diktatör' diyorlar, desinler. Tek üzüldüğüm şey antrenöre, sporculara etki yapacak şeyler söyleniyor. Bu durumda kimseyi tanımam. Hadi hodri meydan, gelin kulübe üye olun, Mayıs ayında kongre var. Bu rant kavgaları nedeniyle Altunizade'de bir genç öldürüldü. Buralarda insanları bıçakladılar" ifadelerini kullandı.

Skandal! Taraftarlara 'salak' dedi

YILDIRIM DEMİRÖREN'E CEVAP

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve 17 Süper Lig kulübünün kendisini kınaması ile ilgili, "15 gün sonra taş düştü herhalde başlarına. 'Hakemler hata yapmasın' dedim. Galatasaray ve Beşiktaş 'ın başkanları, bizim maçlardan önce çıkıp açıklama yaptılar. Soyunma odasına giderken, hakeme 'oyuncunun üzerine basıyor, sarı kart bile vermiyorsunuz, ondan sonra karşı takım bundan cesaretleniyor. Böyle yaparsanız bir daha buraya gelemezsiniz' dedim. Beni kınıyorlar. Hiç değilse ben hakemin yüzüne söylüyorum. Onlar daha hakem gelmeden konuşuyorlar. 17 kulüp, TFF'ye sahip çıkın dedim. Onlar çıktı, bana sahip çıktı (gülerek). Türk sporunda her sorun bitti, Aziz Yıldırım kınandı. Hiç bir hakem, 'Sen hakem odasına girdin' desin. Bir tek defa girdi. Ali Aydın, Rizespor maçını durdurdu. Rizespor yöneticisi ve beni içeri alıp tebligat yaptılar. Emenike'yi havaya zıplatırsa 'Hakem odasını basarım' dedim. 250 milyon dolar bütçesi var bu kulübün. Sen şampiyonluğu önlüyorsun. Ayıp yani. Bizlere bir şey söylerken, kendi ekiplerinize de bakacaksınız. Hayır iyi hakem değil. İngiltere'ye gitti, Alex Ferguson çıldırdı içeriye girdi. İspanya'ya gitti, ortalık birbirine girdi" dedi.

"SEN ÖNCE AY-YILDIZ'IN ŞEREFİNİ KURTAR KARDEŞİM"

Milli Takım'ın aldığı kötü sonuçlar nedeniyle Demirören'e yüklenen Fenerbahçe Başkanı, "Sen önce Ay-Yıldız'ın şerefini kurtar kardeşim. Her maçta 3-4 yiyoruz. Milli Takım'ın kötü olmasının sebebi sadece futbolcular ve antrenör mü? Bunları tartışmak lazım. Bugün Aziz Yıldırım'a salladık, gündem değişecek. Unutturamazsınız beyler. Kazakistan maçında puan kaybederseniz o zaman tehlike var. Ne yapacaksınız? Sabah akşam kınayın, ne olacak yani. Ben Kulüpler Birliği'nin başkanı olsaydım ve böyle bir şike tezgahı olsaydı böyle mi olurdu? Varsa sorumluluk o sorumluluğu üzerimize almalıyız. Sorumluluk da federasyonundur" şeklinde konuştu.

"SEN KİMSİN ULAN SEN KİMSİN?"

Aziz Yıldırım, "Buradan Yıldırım Demirören ve Göksel Gümüşdağ'a bir soru soracağım. Serdal Adalı beyi aslanların önüne attılar. Buradan kendisine selam söylüyorum. O da iyi dayanıyor. Başkanın bilgisi olmadan bu işler yapılmaz. 'Ben şike yapmadım' diyorum. Ölene kadar da söyleyeceğim. İsteyene istediği yerde söylerim. Başkaları bir şeyler söylüyor 'Vazgeçmeyeceğiz' diyor. Sen kimsin ulan, sen kimsin? Bizimle beraber Serdal Adalı'yı da yargıladılar. İnşallah beraat edecek. Onun arkadaşları ve dostları onu yalnız bıraktılar. Beşiktaş, İBB maçı nedeniyle bu işin içinde. Beşiktaş yendi ve kupa şampiyonu oldu. Bu kupayı ne yaptılar? Bu kupa nerede? Beşiktaş ve İBB'nin o dönemki başkanları şike yaptılar mı? Bunu kamuoyuna anlatsınlar. Bunu gündeme getirini, yazın hadi. Neden kupayı götürdüler? Biz söylemedikçe herkes üzerimize geliyor. 'Bir tek Fenerbahçe her şeyi yaptı' deniyor. Hep dostluklar, bir şey yazmıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"KARŞIYA GİDECEK PARASI OLMAYANLAR..."

"Euroleague'de takımımız Münih'te kazanıyor. Bir kısmı buradan gidiyor, oradakileri de ateşliyorlar. Borussia Dortmund maçında, Lokeren maçında bunları yapıyorlar. Avrupa'da yaşayan insanların yapacakları şeyler mi bunlar? Karşıya geçecek parası olmayanlar, atkılarını takmışlar Avrupa'ya gidiyorlar. Fenerbahçe, bu sebeplerden 1 maç daha ceza alırsa Avrupa'ya gidemeyecek 1 yıl. Bunu söylüyorum."

Şike davasında yeniden yargılanma başlıyor


BEYAZ TV'YE ELEŞTİRİ: RAYTİNG İÇİN...

"Geçen Beyaz TV'nin önünde röportaj yapıyor. O da kendine göre rating yapıyor. Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçına başkasının kartıyla giriyor, tezahüratı yaptırıyor. Kaçıyor gidiyor ve Beyaz TV önünde karanlıkta röportaj yapıyor rating için. Kokain içenlerle, başka hesapları olanlarla, rantçılarla röportaj yapıyorsunuz. Bu Milli maçta da organize oldular. Burada da enteresan işler oldu. Bu tribünde olanlar, başkalarının kartlarıyla giriyorlar. O bağıranlar, gole sevinmeyenler başkalarının biletleriyle gelmişler."

"BİZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ"

"Türk bayrağına en çok sahip çıkan var. Biz bunu her zaman söyledik, biz Atatürkçü'yüz. Fenerbahçe camiası Atatürkçü, laik, cumhuriyetçi bir camiadır. Bunu 1990'da da söyledim. Bayrağa sahip çıkmanın yolu, Milli Takım'ı başarılı yapmaktır."

"1 MAÇ DAHA CEZA ALIRSA FENERBAHÇE AVRUPA'DAN MEN OLACAK"

"Bu taraftarlara zizeyi kim aldı, yiyeceklerini, yatacak yerlerini kim karşıladı? Dediğim gibi 1 maç daha ceza alırsa Fenerbahçe Avrupa'dan men olacak. Biletler konusunda hata varsa düzeltiriz. Bizim davamız onlarla değil. Bazı kısımlar var, kendileri maça gitmiyor. Kartlarını başkalarına veriyorlar istedikleri gibi bağırtıyorlar. Sonra Beyaz TV bunları alıyor, konuşturuyor, kahramanlık taslıyor."

"1 MİLYON ÜYENİN TÜRK SPORUNA YARARINI YORUMLAYIN"

"1 milyon üye çıkarttım, Ercan Güven yazdı sadece işin aslını, bu projenin Türk futboluna neler kazandıracağını. Yorumlar yaparak bunu konuşmanızı isterdim, ama hep dedikodu yapıyoruz. Bunu aşalım. Bir gemideyiz batarsa birlikte batarız diye. Biz batmayız. Gidecek yer buluruz da sizin mesleğiniz bu. Reyting alacağız diye uğraşmayın artık para etmiyor."

"ARAGONES, GÜİZA'YI ŞART KOŞTU"

"Oyuncularımdan hiçbiri, hocanın antrenmanıyla ilgili bir şeyler söylemediler. Başka şeyler anlattılar, hocaya da bunları anlattım. Bir TV yorumcusu oyuncu sakat, oynamalı diyor. Bilmiyor. Taraftar gibi konuşuyorsunuz, yön veriyorsunuz. Tepki sonra çok kötü olur. Güiza'yı aldı başkan diyor, Güiza'yı alan başkanın başkanlığı bırakması lazım diyor. Sen kimsin? Beni üyeler seçiyor. Rahmetli Luis Aragones, Güiza'yı şart koştu. Herkes sanıyor ki kasada para var hop alıyoruz. O paraları vermeden gelmiyor. Avrupa şampiyonu hocayı getirdik. Eskiden böyle hocalar gediğinde yer yerinden oynuyordu. Ersun Yanal için şampiyon yaptı diyorlar. Evet katkısı var ama şampiyon yapmış, böyle bir şey yok. Herkes yaptı"

Moussa Sow paniği!