Aziz Yıldırım patladı: Rakı masaları!

Aziz Yıldırım patladı: Rakı masaları!
Aziz Yıldırım patladı: Rakı masaları!
Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın istifası sonrası teknik direktörlüğe İsmail Kartal getirildi. Başkan Aziz Yıldırım, imza töreninde hem Yanal hem de eski hocaları Aykut Kocaman ve Zico'yu hedef alan ifadeler kullandı.

RADİKAL - Fenerbahçe Kulübü Aziz Yıldırım, sarı-laciverti takımın yeni teknik direktörü İsmail Kartal için Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1907 tribün salonunda düzenlenen imza töreninde oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arda Turan isyan etti: Ahlaksız!

ARDA TURAN HABERİNE TEPKİ

Bugün bir gazetede çıkan "Aziz Yıldırım'dan Arda Turan'a fırça" şeklindeki habere sert tepki gösteren sarı-lacivertli kulübün bir numarası, "Ben neden Arda'ya fırça atayım? İşim gücüm yok, herkesi azarlamak için mi buradayım? Kaç yaşında bir sporcu, ayıp oluyor. Böyle bir haber yapmak ahlaksızlık. Çok ağır konuşurum, altından kalkamazsınız. Diego Ribas transferi öncesi Arda Turan'ı aradım, kendisi Diego'nun iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. Herhangi bir fırça söz konusu değil. Arda değerli bir oyuncu, aramızdaki te konuşma bu şekilde oldu. Arda'dan önce Ersun Yanal'ı aradım. 'Araştırma yapayım, döneyim' dedi. Araştırdı, döndü. O da Arda ile konuştu. 'Evet, alabiliriz' dedi" şeklinde konuştu.

"İSMAİL KARTAL HAK ETTİ"

Başkan Yıldırım, "Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünü başlatıyoruz. Hiç bir anlaşma imzalamadık. Para vs. konuşmadık. Futbol A.Ş. gerekli açıklamaları yapacaktır. Bir laf vardır, hep söyleriz. 'Camianın çocuğu' deriz, hayır. Sayın İsmail Kartal, Fenerbahçe'de teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır. 'Camianın çocuğu' gözüyle bakmıyoruz bu işe. 2-3 gündür birlikte çalıştık, açık açık konuştuk ve her türlü değerlendirme yapıldı. Başarı İsmail Kartal'ındır. Başarısızlık Aziz Yıldırım ve yönetiminindir" dedi.

"KİMSE 'BEN ŞAMPİYON YAPTIM' DEMESİN"

Fenerbahçe Başkanı, "Ne Aykut Kocaman, ne Ersun Yanal, ne de Arthur Zico, Türkiye 'de hiçbir takımla başarılı olamamışlardır. Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşamışlardır, ama kendileri yapmamışlardır. Burada bir ekip çalışması vardır. Bekçisi, kongre üyesi, taraftarı... Kimse ''Ben şampiyon yaptım' demesin. Aykut Hoca, burada Galatasaray 'a kaybetti. Ertesi sezon şampiyon oldu. Bir sene şampiyon olmakla değerlendirmeyin. Ne çekiyorsak kurumsal yapı diye susuyoruz. İçimize atıyoruz. Başkaları gidip rakı masalarında, sohbet masalarında yalan şeyler anlatıyorlar. Cevap vermiyoruz diye anlatıyorlar. Ama artık cevap vereceğiz" ifadelerini kullandı.

İşte Fenerbahçe'nin yeni hocası

"BU GÖREVE GELMEK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIM"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi Hasan Hakkı Yılmaz'ın da katıldığı imza törenini, salonda çok sayıda yönetici de takip etti.

Sarı-lacivertli takımda 4 yıldır antrenörlük görevi yapan Kartal, yeni görevi için sözleşmeye imza attıktan sonra yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Yöneticilerime bana bu görevi layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Bu göreve gelmek için çok uğraştım, çok çalıştım, çok sabrettim, çok bekledim. Bir değişiklik oldu. Profesyonel hayatta böyle değişiklikler, ayrılıklar olabiliyor. 18-19 yıldır antrenörlük yapıyorum. 7 takımda teknik direktörlük yaptım. Yerli ve yabancı hocaların yanında yardımcılık yaptım. 3 yıl Aykut hocayla, son bir yıldır da Ersun hocayla çok büyük başarılar yakaladık hep beraber. Fenerbahçeme çok daha büyük başarılar kazandırmak, hep beraber, inanarak, kenetlenerek yolumuza devam etmek için bu görevi kabul ettim."

'Bayan arkadaşına göre idman belirliyordu'