Aziz Yıldırım, Pereira'ya ne söylediğini açıkladı

Aziz Yıldırım, Pereira'ya ne söylediğini açıkladı
Aziz Yıldırım, Pereira'ya ne söylediğini açıkladı
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın dün kulüp televizyonunda yayınlanan sözleri (Galatasaray-Beşiktaş maçından sonra...), futbol kamuoyunda tartışma konusu oldu. Teknik direktör Vitor Pereira'ya o an neler söylediğini açıklayan Yıldırım, erteleme sonrası yaşananlarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Mayıs 2012'de Galatasaray ’ın şampiyonluğunu ilan ettiği ve Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçeli taraftarlar ile polis arasındaki olayların yaşandığı derbide, sarı-kırmızılıların kupayı kaldırmak istemesi Aziz Yıldırım ’ın ilk değindiği konuydu.

"AYNI SAĞDUYUYU GALATASARAY'DAN GÖREMEDİK"

Hürriyet'e konuşan Fenerbahçe Başkanı, “Bizler, Galatasaray maçının ertelenmesi konusunda, teröre karşı mücadelede, ortak bir duruş olması adına erteleme kararına destek verdik. Bu iklimin, bu sağduyuya ihtiyacı vardı. Ancak bu sağduyuyu, 2012 yılında Galatasaray’dan görememiştik. İnsanlar biber gazı nedeniyle nefes alamazlarken, sırf kupa kaldırabilmek adına devlet büyüklerini araya sokarak bu konuda ısrarcı olmuşlar, insanların acı çekmesini umursamamışlardı" dedi.   

Fikret Orman o görüntüler için konuştu!

"NE SÖYLERSEM AÇIKÇA SÖYLERİM"

Aziz Yıldırım, dünün çok konuşulan görüntüsüne de değindi ve Vitor Pereira ile aralarında yaşanan diyaloğa açıklık getirdi. Hocasıyla 2012’deki olaylı derbide yaşananları ve kendilerinin yaptığı inceliği, rakiplerinin Fenerbahçe’ye asla göstermeyeceğini belirten Yıldırım, "Konuşmamızda, bizim yaptığımız bu jesti, Galatasaray ve Beşiktaş’ın yapamayacağını söyledim. Başka şeyler uydurmasınlar. Ben ne söylersem açıkça bunu deklare ederim. Kimse kıvırıp durmasın" şeklinde konuştu.

İşte derbinin ertelenmesine neden olan istihbarat!