'Aziz Yıldırım şampiyonluğu canlı izleyemesin diye...'

'Aziz Yıldırım şampiyonluğu canlı izleyemesin diye...'
'Aziz Yıldırım şampiyonluğu canlı izleyemesin diye...'
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yeniden cezaevi yolu görünmesiyle ilgili olarak siyasi kulislerde konuşulan çok ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

Radikal.com.tr – Şike davası kapsamında aldığı hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve itirazları da yüksek mahkeme tarafından reddedilince cezasının kalan kısmını tamamlamak üzere yeniden cezaevine girme ihtimali ortaya çıkan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın durumuyla ilgili olarak dikkat çekici bir iddia gündeme geldi. 

Habertürk gazetesinin yazarı Fatih Altaylı,
bugün yayınlanan yazısında, Aziz Yıldırım’ın cezaevine girmesiyle ilgili kararın Fenerbahçe camiasının ‘seçim davranışını’ etkilememek için ‘bekletildiğini’ ve bu nedenle seçimden sonra gündeme geldiğini iddia etti. Altaylı’nın ‘gayrı resmi konuşulanlar’ diyerek göndermede bulunduğu siyasi kulislere dayandırdığı yazısında, "Aziz Yıldırım, takımın şampiyonluk kupasını kaldırmasını tribünde canlı canlı izleyemesin talimatı verildi" iddiasını da aktardı.

Fatih Altaylı’nın bugünkü Habertürk gazetesinde “Seçim bitti, Yıldırım gitti” başlığıyla yayınlanan yazısı şöyle:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen hapis cezası aylar önce Yargıtay tarafından onanmıştı. Ancak karar infaz edilmiyor, Aziz Yıldırım yeniden yakalanarak cezaevine gönderilmiyordu.
Herkes "Niye?" diye soruyordu.
"Resmi yanıt" şöyleydi:
"İtiraz dilekçeleri var. Onların görüşülüp karara bağlanması gerekiyor."
Gayri resmi olarak konuşulan ise şuydu:
"Seçimin geçmesi bekleniyor. Seçim arifesinde Aziz Yıldırım yeniden içeri atılırsa bunun siyasi etkileri olabilir. Cemaat'in oy potansiyeli yok ama Fenerbahçe camiasının var."
Bu gayri resmi fikre karşı, "Hadi canım, böyle bir şey hukuk devletinde olur mu?" diyenler vardı ama konuşulan da buydu; Twitter'ı, Youtube'u büzsen bile milletin ağzını büzemiyorlardı.
Ve seçimler bitti. Üzerinden iki hafta geçti.
Aziz Yıldırım'la ilgili kötü haber geldi.
Resmi haber şuydu:
"İtirazlar geçerli görülmedi ve Yıldırım'ın tutuklanarak cezaevine gönderilmesiyle ilgili karar, ilgili mahkemeye gönderildi."
Bugün yarın infaz uygulanacak ve Aziz Yıldırım cezaevine gönderilecek.
Avukatları son kozlarında başarılı olurlarsa amenna.
Gayri resmi olarak konuşulan ise şu:
"Aziz Yıldırım, takımın şampiyonluk kupasını kaldırmasını tribünde canlı canlı izleyemesin talimatı verildi."
Aziz Bey bunu izleyebilecek mi, izleyemeyecek mi bilmiyorum.
Umudum, başında olduğu kulübün futbol takımının sonuna kadar hak edilmiş şampiyonluğunu izlemesi, hapse girecekse ondan sonra girmesi.
Ama asıl mesele bu değil.
Fenerbahçe Aziz Yıldırım içeride de olsa, dışarıda da olsa şampiyon olacak.
Ama gayri resmi konuşmalar gösteriyor ki, Türk adaleti küme düşmüş bile.