Aziz Yıldırım şaşırttı! İSKİ sorusu

Aziz Yıldırım şaşırttı! İSKİ sorusu
Aziz Yıldırım şaşırttı! İSKİ sorusu
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 45 hak mahrumiyeti cezası sonrası duruşma talebinin reddedilmesi üzerine Tahkim Kurulu'na savunmasını sorular yönelterek yaptı. TFF'ye tepki gösteren Yıldırım, "Sorumluluk İSKİ'nin mi?" sorusuyla dikkati çekti.

Aziz Yıldırım, PFDK'nın aleyhine verdiği (Tahkim Kurulu onmayladı) 45 gün hak mahrumiyeti cezasının 10 soruda nedenlerini sorguladı. Savunma hakkının elinden alındığını iddia eden sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, A Milli Takım'ın aldığı kötü sonuçlara da vurgu yaptı: Milli Takım'ın şerefini kurtarmak, TFF Başkanı'nın sorumluluğunda değil de İSKİ'ye mi aittir?

İşte Yıldırım'ın 10 sorusu:

1- Basın açıklamasının tamamamı mı suç teşkil etmektedir? Böyleyse nasıl bu kadar az cezaya hükmedilmiştir.
2- Hakemle koridorlarda konuşmak oda basmak mıdır? Bu hakem odası basmaksa gerekirse yine basarım demek suç mudur?
3- Hakemler üzerinde baskı kurmak suç değil hakemle konuşmak suç mudur?
4- " Beşiktaş şike yapmamış, Fenerbahçe 'ye kenar süsü yapılmıştır. Biz ceza almadık aklandık. Bizi başkalarıyla karıştırmayın" sportmenliğe uygundur da "Kupa nerede" diye sormak mı aykırıdır?
5- Kulüplerin Aziz Yıldırım'ın söylemlerine ceza verilmesi için ortam sağlaması değil de Beşiktaş ve İBB başkanlarının kim olduğunu hatırlatmak mı suçtur?
6- TFF'nin sorumluluklarını hakemlere devrederek bu genç insanları toplum ve medyanın önüne atmasını eleştirmek suç mudur?
7- Milli Takım'ın şerefini kurtarmak TFF Başkanı'nın sorumluluğunda değil de İSKİ'ye mi aittir?
8- Sorumluluk ve yetkilerini mahkemelerde statlarda ve kaos ortamında 2. Başkanlarına, hakemlere, futbolcuya yükleyip ortadan kaybolanları eleştirmek suç mudur?
9- Aziz Yıldırım'ın konuşmamasını hem de yüzünüze karşı konuşmamasını sağlamaya kalkışman sportmenliğe uygun mudur?
10- Bunlar suç değilse Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik olmak mı suç?