Aziz Yıldırım: Şenol Güneş 'Üzülmeyin şampiyon olacaksınız' dedi!

Aziz Yıldırım: Şenol Güneş 'Üzülmeyin şampiyon olacaksınız' dedi!
Aziz Yıldırım: Şenol Güneş 'Üzülmeyin şampiyon olacaksınız' dedi!
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i hedef aldı.

RADİKAL - Aziz Yıldırım, kendisinin de sanıkları arasında yer alan 'futbolda şike davası'nda verilen beraat kararlarının ardından Şenol Güneş'in yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Fenerbahçe Başkanı, "2010 yılında Trabzonspor ile Şanlıurfa'da Türkiye Kupası finalinde karşılaştık ve yenildik. Şenol Güneş, Trabzonspor'u çalıştırıyordu. Seremonide yanıma geldi ve 'Üzülmeyin, şampiyon siz olacaksınız' dedi. Sonra da tebrik etti. Kendisi de ben de yaşıyoruz. Çıkıp konuşabilir. Sonra Trabzonspor maçına geldik. İlk yarı 1-1 bitti, soyunma odasına gittim. Bizim oyuncularla Trabzonlular arasında münakaşa vardı. Bir şeyler söylüyorduk Şenol Güneş, 'Daha 45 dakika var başkan siz şampiyon olacaksınız' dedi. Yalansa çıksın söylesin" ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım, "Şenol Güneş, şimdi de diyor ki; beraat ettiler ama vicdanen bir aklanma yok. Peki bizi içeri atarken vicdanen kanıt var mıydı? Güneş'in bu ifadesine göre, Beşiktaş da vicdanlarda aklanmadı. Bu durumda Şenol Güneş'in, Beşiktaş'ta görev yapmaması gerekiyor. Tabii bu Beşiktaş yönetiminin bileceği konudur. Ben 'Beşiktaş şike yapmadı' diyorum. Peki Şenol Güneş'in vicdanında Beşiktaş aklandı mı? Öğrenmek istiyorum" dedi.

Aziz Yıldırım bırakacağı tarihi açıkladı

ŞENOL GÜNEŞ NE DEMİŞTİ?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Hukuk, adamlara göre yer değiştiriyorsa burada hukuk yoktur zaten.O zaman bir karar verildi ve 'bu karar doğru' denildi. Şimdi başka bir karar verildi, bu sefer de 'bu karar doğru' deniliyor. Belki iki sene sonra yine değişecek. O zaman burada adaletten bahsedemeyiz. Hukukta belirsizlik olmaz.  Bir yerde bir cinayet varsa katil vardır, ölü vardır. Burada gereğinin yapılması gerekir, ölünün yerden kaldırılması gerekir. Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok" şeklinde konuşmuştu.

Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinden ilginç notlar