Aziz Yıldırım'a 7 yıl hapis istemi!

Aziz Yıldırım'a 7 yıl hapis istemi!
Aziz Yıldırım'a 7 yıl hapis istemi!
Fenerbahçe Kulübü'nde Kasım 2013'te yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrası işadamı Hamdi Akın'a tehditte bulunduğu ve hakaret ettiği gerekçesiyle, Başkan Aziz Yıldırım hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İSTANBUL - Yeniden başkanlık görevine seçildiği genel kurul sonrası tebrik için yanına gelen işadamı Hamdi Akın'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle Aziz Yıldırım hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Aziz Yıldırım havuzu mahkemeye taşıyor


"ELEŞTİRİ SINIRLARINI AŞAN SÖYLEMLER"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 3 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda, Aziz Yıldırım'ın seçimi kazanması dolayısıyla Hamdi Akın'ın tebriğe geldiği anlatıldı. Tebrik sırasında, Aziz Yıldırım'ın Hamdi Akın'a yönelik hakaret ve tehdit içerikli sözler sarf ettiği ifade edilen iddianamede, Yıldırım'ın daha sonra kürsüye çıkarak basın-yayın organlarının önünde Hamdi Akın'ı kastederek eleştiri sınırlarını aşan söylemlerde bulunduğu belirtildi.

HAKARET VE TEHDİT SUÇU: 7 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

İddiaların CD görüntüleri ve bilirkişi raporuyla tespit edildiği kaydedilen iddianamede, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım'ın suça konu sözleri ile Akın'ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu öne sürüldü. Bu nedenle de, Aziz Yıldırım hakkında "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Aziz Yıldırım'ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Arzu KAYA (DHA)

Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a cevap