Aziz Yıldırım'a cezaevi yolu

Aziz Yıldırım'a cezaevi yolu
Aziz Yıldırım'a cezaevi yolu
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, şike davasında itirazları reddetti. Başsavcılığın dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine göndermesinin ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın infaz süreci başlayacak.

ANKARA - İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 85 sanık hakkındaki kararının temyiz incelemesini 17 Ocak'ta tamamlayan Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Yıldırım ve Peker hakkında örgüt suçundan verilen hapis cezaları ile Yıldırım'a birden fazla maçta şike yapma, teşvik primi ve rüşvet verme suçlarından verilen hapis cezalarını onamıştı.

Yıldırım'dan Fernandes telefonu!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyaya yapılan itirazları yerinde görmeyerek, dosyayı İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

Mahkeme, infaz işlemlerini tamamlayıp dosyayı İnfaz Savcılığına ulaştıracak. İnfaz Savcılığı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu ceza alan sanıklar için infaz süresi hesaplayarak, gerekenler için yakalama kararı çıkaracak. Böylece Aziz Yıldırım'ın infaz süreci başlamış olacak.

Yaklaşık 1 yıl cezaevinde kalan Yıldırım, cezasının geri kalan 2 yıl 2 ayını da çekecek.  

Galatasaray taraftarı Aziz Yıldırım'ı çıldırttı

AYM KARARI KALDI

Aziz Yıldırım'a cezaevinden kurtuluş için son umut bireysel başvuruda bulunduğu Anayasa Mahkemesi'nin ihlal kararı vermesi kaldı. (AA)

Fener hisseleri çakıldı