Aziz Yıldırım'a hediye tepkisi

Aziz Yıldırım'a hediye tepkisi
Aziz Yıldırım'a hediye tepkisi
İspanyol basını, Euroleague'de Unicaja Malaga ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan maç sonrası sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ı hedef aldı.

MADRİD - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Spor Toto Süper Lig'de bazı maçlarda şike yapmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığını belirten İspanyol gazeteleri, Yıldırım'ın Türkiye 'de katıldığı bir TV programında Euroleague hakemlerine hediyeler aldığını itiraf ettiğini ve bunun rüşvet anlamı taşıyacağını öne sürdü.

Ömer Onan gönülleri fethetti


"Unicaja Malaga aleyhine karşılaşmanın bitimine 20 saniye kala verilen tartışmalı kararlar, hediyelerin bir sonucu olabilir" yorumunda bulunan Diariosur Gazetesi, Aziz Yıldırım'ın hakemlerle ilgili açıklamasına açıklık getirmesini istedi.

Öte yandan İspanyol ekibinin, sarı-lacivertli kulüp aleyhine dava açabileceği ifade edildi.

"HAKEMLERİ ALIŞTIRMIŞLAR"

Eylül 2012'de, NTV Spor'da 'Futbol Aktüel Özel' programına konuk olan Yıldırım; " Avrupa 'dan gelen basketbol hakemleri Kapalı Çarşı'ya gidiyor. Hepsine hediyeler alıyorlar. Alıştırmışlar, ben mi alıştırdım. Bu iddia değil, ben söylüyorum. Yapmayan varsa ben söyleyeyim kim yapıyor. Bu şike mi? Adama hediyeler alıyorsun, mağlup oluyorsun gidiyor. Biz kaç kere mağlup olduk böyle" şeklinde konuşmuştu.
MEHMET ÇİFTÇİ (DHA)

Fenerbahçe Ülker 69 - 67 Unıcaja Malaga