Aziz Yıldırım'a müthiş teklif

Aziz Yıldırım'a müthiş teklif
Aziz Yıldırım'a müthiş teklif
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay açıkladı; Aziz Yıldırım'a 'onursal başkanlık' önerisi...

Sarı-lacivertli camiada, Yargıtay'ın mahkemenin başkan Aziz Yıldırım'a verdiği cezaları onamasının ardından yaşanan şok sürerken, süreçle ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

Volkan Demirel: Bu durumlara alışığız


Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kulübün 25 Ocak Cumartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştireceği olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda farklı bir gündeminin olacağını belirterek, "Ortada istenmeyen bir durum var. Bütün hukuki yolları arıyoruz. Çare bulamazsak Fenerbahçe tarihinde ilk defa 'onursal başkanlık' unvanını Sayın Aziz Yıldırım'a vereceğiz. Önümüzdeki divan kurulu toplantısında da bunu konuşacağız" diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun 20 Ocak Pazartesi günü gerçekleştireceği toplantıda bundan sonra takip edilecek yolu çizeceğini kaydeden Günay, "Yüksek Divan Kurulu da dahil herkes bu doğrultuda görev yapacaktır" ifadesini kullandı.

"BAŞKANIN BÜSTÜ DE ÇOK YAKINDA DİKİLİR"

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Günay, "Fenerbahçe Kulübü'nün ilk kez kanunen men edilen başkanı Aziz Yıldırım'ın çok yakında büstü de dikilir. Bu da bir ilk olur" diye görüşlerini aktardı.

Sarı-lacivertli camianın 3 Temmuz 2011'den başlayan süreçte birlik ve beraberlikten ayrılmadığını kaydeden Günay, "Taraftarı, kongre üyesi ve muhalefetiyle birlikte biz laik cumhuriyete layık spor yapma şeklinden vazgeçmiyoruz. Bizim işimiz güven içinde spor yapmaktır. Başka yerlere gitmemiz düşünülemez" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım'dan ilk açıklama


"KARAR DÜZELTME TALEBİNDE BULUNACAĞIZ"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Prof. Dr. Köksal Bayraktar, Yargıtay'ın şike davası kararının ardından, tebligatın kendilerine ulaşmasıyla, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na karar düzeltme talebinde bulunacaklarını açıkladı.

Karar düzeltme talebinden ve yeniden yargılanma konusundan netice alınmaması durumunda da hukuki mücadelelerinin süreceğini vurgulayan Bayraktar, "Bütün hukuki yollar aleyhimize kapatıldıktan sonra Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız. Buradan da sonuç alamazsak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğiz" görüşünü aktardı.

Başkanlığa en güçlü aday...