'Aziz Yıldırım'a oy vermeyin'

'Aziz Yıldırım'a oy vermeyin'
'Aziz Yıldırım'a oy vermeyin'
Hakkında verilen ihraç kararı kaldırılmayan Hulusi Belgü, kongre üyelerine çağrıda bulundu.

Genel Kurul öncesi başkan adaylığını açıklayan, geçici ihraç cezası bulunan eski yönetici Hulusi Belgü’nün, ihraç kararının kaldırılması yönündeki talebi reddedildi.

Belgü’nün ihraç kararının kaldırılması yönündeki talebinin oylanmasında tartışmalar yaşandı. Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, ilk oylamanın ardından oyların birbirine yakın olduğunu belirterek, yeniden oylama yaptırmak zorunda kaldı. İhraç kararının kaldırılması yönündeki talebi reddedilen Hulusi Belgü, bugünkü seçime de katılamayacak.

" OYUN AYDINLAR'A"

Belgü, “Aziz Bey seçimlerde yarışmamı istemediği için, çıplak gözle dahi bakıldığında affıma yönelik verilmiş bir karar, tersine tescillendi. Kulübüme ve genel kurulumuzun saygınlığına olan sadakatim sebebiyle, verilen kararı saygıyla karşılıyorum. Hiçbir şekilde eleştiriye açık olmayan, yapıcı eleştiriyi hakaret olarak algılayan bir başkanın kişisel ve adaletten uzak takdiri ile yarınki yarıştan men edildim. Tüm seçmenlere ricada bulunmak isterim ki, demokrasiye oy vermek isterseniz, Aziz Yıldırım ’a oy vermeyin” dedi.

Belgü bugünkü seçimde Mehmet Ali Aydınlar’ı destekleyeceğini sözlerine ekledi.