Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi

Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi
Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi
Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım, takımın efsane kaptanı Alex de Souza'yı hedef alırken, eski asbaşkan Ali Koç'un kendisi görevi bıraktığında başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:
"Ben 1990 yılında bu kulübe yönetici oldum. Köksal Özbek, Vefa Küçük ve ben sayın Metin Aşık'ın başkanlığında yöneticilik yaptık. O zamanlar derme çatma bir binada, orta soba olan, soyunma odası olmayan binalarda futbol oynanırdı. Basket salonumuz vardı, prefabrikti. Sonra Sayın Çavuşoğlu ki kendisi de burad bir çim saha hediye etti, herkes mutlu oldu. Boksörler antrenman yapardı, küften ve nemden boğulacak gibi olurduk. Doktor bile yoktu. Yemekhaneye çamur içinde yollardan giderdik. Sayın Ali şen helikopteriyle gelirdi, her taraf toz duman olurdu. Ben Fenerbahçe 'yi bu şekilde aldım. Yaptığımız her şeyden övünüyoruz. Çocuklarımız övünecek. Biz bunları Fenerbahçe'yi sevdiğimiz için yaptık. Biz 25 milyondan biri değiliz. Biz ayrıcalıklı insanlarız. Fenerbahçe için ölmeyi göze alan insanlarız.

Aziz Yıldırım döneminde 93 yönetici

"MEHMET ALİ AYDINLAR'A SÖYLEDİM"

Ben Mehmet Ali Bey'e söyledim. Beni hastanede ziyaret ettiğinde söyledim, 'Bu şike davası değil, sakın yanlış bir şey yapma' dedim. Kendisi de burada.

"HERKESTEN HESAP SORACAĞIM"

Pazartesi başkan olursam, herkesten hesap soracağım. Ben kimseden korkmam. Beni kimse tehdit edemez. Ortak adaymış... Onu ben söylerim. Siz bu kulübü bilmiyorsunuz...

"MURAT ÜLKER'DEN ALLAH BİN DEFA RAZI OLSUN"

Murat Ülker hapisteyken yanıma geldi, "Sen çıkmadan bu salonu açmayacağım" dedi. Allah Murat Ülker'den bin defa razı olsun. Ben hapisten çıktıktan sonra "Ayrılacağız" dedi, ben de ona "İki sene daha devam et" dedim. Şimdi ne yapacağız? Seneye Ülker yok. 25 milyon Euro lazım. Futbolcu gerek, 50 milyon Euro lazım. Kime iyilik yaptıysam hep kötülük gördüm. Herkes muhalefet oldu. Muhalefet de olabilir, karşı değilim. Ama saygı da yok.

"ALEX, HERTHA BERLIN'LE ANLAŞMIŞ"

Alex'i Daum istiyordu. Menajer Figer vardı. Biz ayrıca stoper olan Alex'i de istiyorduk. Figer, Ocak ayında İstanbul 'a geldi. 5 milyon Dolar bonservisi vardı. Figer de' Nobre'yi vereyim' dedi, 'Sizi şampiyon yapar' dedi. Biz de aldık. Hakan Bilal Kutlualp ve Mahmut Uslu, Alex'i almaya gitti. Sonra imzalar atıldı. Alex iyi başladı. Saha içinde zaten muazzam çocuk. Mesela Marco Aurelio kötü adammış, Alex'in ailesi onla görüşmezdi, Aurelio düşük seviyede bir insanmış. Alex'in yaşı da ilerleyince 'para, para' dedi. Ee siz bağırdınız adama, yuhaladınız. Kalktım ayağa onu alkışladım. Alex, Hertha Berlin'le anlaştı. Sonra biz devreye girdik. Tekrar Alex'le anlaştık. Alex'i Cristian'a sordun.

Fenerbahçe, Fernandao'yu doğruladı

"DAUM'A 'İDARE ET' DEDİK"

Christoph Daum 'Bu adam yaşlandı' dedi... Biz 'İdare et' dedik. Aykut Kocaman teknik direktör olduğunda 'Bu adamla olmayacak' dedi. Ne yapayım? 3 Temmuz'da mukaveleyi imzalamadı, para istedi.

"BANA DİKTATÖR DİYORLAR"

Hala bana 'iktatör' diyorlar. Diktatör olan adam kulübü halka açmaz. 1 milyon üye proojesiyle kulübü halka açtık.

"MAHKEME KARARI BİR AN ÖNCE ÇIKSIN"

Benim tek sıkıntım var. Mahkeme kararı sonucu ne olursa olsun hemen çıkmalı. Benim derdim, Fenerbahçe'ye leke sürülmesin... İkincisi benden sonra kim başkan olacak? Burada çapulcular başkan olursa, yönetiminde kimbilir neler olur? Yandık o zaman.

"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ"

Ali Koç'la 1-2 ay görüşmedik, işlerini halletti. Sonra hemen dediler, 'Araları açıldı' diye, ama o bana söz verdi. Ben görevi bırakınca, başkanlığa aday olacak. Ali Koç sözünden dönmez. Stat yapılırken bi tarafa Migros dedik, diğer tarafa Uzanlar destek verdi. Verdikleri destek 3 milyon ya. İnsanları heveslendirmek için isimlerini verdik. Heveslendirmek için kandırdık. 3 milyona stat mı yapılır ya.

Fenerbahçe'de İtalyan dönemi: Giuliano Terraneo


  http://www.radikal.com.tr/136930213693023

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şu kadarına kafanız bassın - hamzaakyol

  başta kulüp başkanı ve yönetimi vardır. onun altında teknik direktör. onun altında da futbolcu vardır. futbolcu teknik direktör ne derse onu yapmak zorunda. yapmazsa teknik direktör o futbolcuyu kadro dışı bırakır. paf takımına gönderir, kadro dışı bırakır vs. Fenerbahçe yönetimi, fener düşmanları tarafından bazı konular sürekli gündemde tutularak yıpratılmaya çalışılıyor. gazetelerdeki ve televizyonlardaki anti fenerci , satılık yorumcuların dışında gs'liler ve fener üzerinden geçinen bazı fenerliler de bunlarla işbirliği yapıyor. buralara ya fenerbahçeliymiş gibi ya da direk gsli olarak yorum yapıyorlar. Galatasaray Fatih terimi gönderdi 3 ay konuşulmadı. konuşulmaz. çünkü gs'nin yahudi lobisi gibi güçlü bir lobisi var ve gs aleyhine olacak yorumlara izin verilmez. Ayrıca gs'liler daha akıllılar. Dünyanın her tarafında futbolcular futbolcudur, takımın sembol ismi olsa bile, bir süre sonra takımın ihtiyaçlarına cevap veremez ve gönderilir. melesa raul gonzales real madridden gönderildi. figo barcelonadan gitti vs. bunlar gayet normaldir. ancak bizim ülkemizde fenerbahçe düşmanlığı yapabilmek için herşeyi kullanıyorlar. aziz yıldırım, daum ile hooijdonk arasındaki çekişmede de, doğru olarak daumdan yana tavır aldı. üstelik hooijdonk birkaç tane alks ederdi.

  Kafa bu - hamzaakyol

  bir de alekse sorsa aleks ne dermiş. Adamın yorumu bu. aleks isterse dünyanın en iyi futbolcusu olsun. bu adam futbolcu, parasını verirsen oynar vermezsen oynamaz. Aziz yıldırım ise, fenerbahçe için gecesini gündüzüne katmış. hem fenerbahçeye hem de bu ülkeye büyük hizmetler yapmış birisi. tabii bunu anlayacak niyet, ahlak lazım. aziz yıldırımın hizmetlerini anlayacak kafa olmayabilir. ancak şunu anlayacak kafa olması lazım. aziz yıldırım bir kulübün başkanı, aleks de kulüpte futbol oynayan kişi. fenerbahçe yönetimi, yani işveren, isterse aleks dünyanın en iyi futbolcusu olsun gönderebilir. "aleks haklıydı", "sen haksızsın" polemikleri yapmak sadece zavallılık. sen gidip arkadaşımı işe niye almıyorsun, niye çalıştırmıyorsun diye bir patrona sorabiliyor musun? "Aleksi niye gönderdin?", "belki aleks haklıdır" gibi saçma sapan, çocukca, laflar. birileri de yorumu beğenmiş. bunlar beyni ile, vicdanı ile değil, taraftarlıkla yazı yazan, bu yorumu da beğenen insanlar.

  Birde Alex Konussa - user395405

  Yillardir tek senin aciklamalrini dinliyen 40 yillik FBliyim. Alexin aciklamalarini duymama ragmen. Alex haklidirt sen haksizsin diyorum. Senin yuzunden maclari seyretmiyorum, yilin basinda bu yonetim bu hoca ile bir nane olmaz dedim en iyi kadro bizde olsada ve dedigim oldu. Muneccim olmaya gerek yok bunu bilmek icin. Aykut kim, Ismail kimki FBye hoca yapiyorsun sirf senin piyonlarin olsunlar diye.