Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi

Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi
Aziz Yıldırım'dan Alex isyanı, Ali Koç müjdesi
Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım, takımın efsane kaptanı Alex de Souza'yı hedef alırken, eski asbaşkan Ali Koç'un kendisi görevi bıraktığında başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:
"Ben 1990 yılında bu kulübe yönetici oldum. Köksal Özbek, Vefa Küçük ve ben sayın Metin Aşık'ın başkanlığında yöneticilik yaptık. O zamanlar derme çatma bir binada, orta soba olan, soyunma odası olmayan binalarda futbol oynanırdı. Basket salonumuz vardı, prefabrikti. Sonra Sayın Çavuşoğlu ki kendisi de burad bir çim saha hediye etti, herkes mutlu oldu. Boksörler antrenman yapardı, küften ve nemden boğulacak gibi olurduk. Doktor bile yoktu. Yemekhaneye çamur içinde yollardan giderdik. Sayın Ali şen helikopteriyle gelirdi, her taraf toz duman olurdu. Ben Fenerbahçe 'yi bu şekilde aldım. Yaptığımız her şeyden övünüyoruz. Çocuklarımız övünecek. Biz bunları Fenerbahçe'yi sevdiğimiz için yaptık. Biz 25 milyondan biri değiliz. Biz ayrıcalıklı insanlarız. Fenerbahçe için ölmeyi göze alan insanlarız.

Aziz Yıldırım döneminde 93 yönetici

"MEHMET ALİ AYDINLAR'A SÖYLEDİM"

Ben Mehmet Ali Bey'e söyledim. Beni hastanede ziyaret ettiğinde söyledim, 'Bu şike davası değil, sakın yanlış bir şey yapma' dedim. Kendisi de burada.

"HERKESTEN HESAP SORACAĞIM"

Pazartesi başkan olursam, herkesten hesap soracağım. Ben kimseden korkmam. Beni kimse tehdit edemez. Ortak adaymış... Onu ben söylerim. Siz bu kulübü bilmiyorsunuz...

"MURAT ÜLKER'DEN ALLAH BİN DEFA RAZI OLSUN"

Murat Ülker hapisteyken yanıma geldi, "Sen çıkmadan bu salonu açmayacağım" dedi. Allah Murat Ülker'den bin defa razı olsun. Ben hapisten çıktıktan sonra "Ayrılacağız" dedi, ben de ona "İki sene daha devam et" dedim. Şimdi ne yapacağız? Seneye Ülker yok. 25 milyon Euro lazım. Futbolcu gerek, 50 milyon Euro lazım. Kime iyilik yaptıysam hep kötülük gördüm. Herkes muhalefet oldu. Muhalefet de olabilir, karşı değilim. Ama saygı da yok.

"ALEX, HERTHA BERLIN'LE ANLAŞMIŞ"

Alex'i Daum istiyordu. Menajer Figer vardı. Biz ayrıca stoper olan Alex'i de istiyorduk. Figer, Ocak ayında İstanbul 'a geldi. 5 milyon Dolar bonservisi vardı. Figer de' Nobre'yi vereyim' dedi, 'Sizi şampiyon yapar' dedi. Biz de aldık. Hakan Bilal Kutlualp ve Mahmut Uslu, Alex'i almaya gitti. Sonra imzalar atıldı. Alex iyi başladı. Saha içinde zaten muazzam çocuk. Mesela Marco Aurelio kötü adammış, Alex'in ailesi onla görüşmezdi, Aurelio düşük seviyede bir insanmış. Alex'in yaşı da ilerleyince 'para, para' dedi. Ee siz bağırdınız adama, yuhaladınız. Kalktım ayağa onu alkışladım. Alex, Hertha Berlin'le anlaştı. Sonra biz devreye girdik. Tekrar Alex'le anlaştık. Alex'i Cristian'a sordun.

Fenerbahçe, Fernandao'yu doğruladı

"DAUM'A 'İDARE ET' DEDİK"

Christoph Daum 'Bu adam yaşlandı' dedi... Biz 'İdare et' dedik. Aykut Kocaman teknik direktör olduğunda 'Bu adamla olmayacak' dedi. Ne yapayım? 3 Temmuz'da mukaveleyi imzalamadı, para istedi.

"BANA DİKTATÖR DİYORLAR"

Hala bana 'iktatör' diyorlar. Diktatör olan adam kulübü halka açmaz. 1 milyon üye proojesiyle kulübü halka açtık.

"MAHKEME KARARI BİR AN ÖNCE ÇIKSIN"

Benim tek sıkıntım var. Mahkeme kararı sonucu ne olursa olsun hemen çıkmalı. Benim derdim, Fenerbahçe'ye leke sürülmesin... İkincisi benden sonra kim başkan olacak? Burada çapulcular başkan olursa, yönetiminde kimbilir neler olur? Yandık o zaman.

"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ"

Ali Koç'la 1-2 ay görüşmedik, işlerini halletti. Sonra hemen dediler, 'Araları açıldı' diye, ama o bana söz verdi. Ben görevi bırakınca, başkanlığa aday olacak. Ali Koç sözünden dönmez. Stat yapılırken bi tarafa Migros dedik, diğer tarafa Uzanlar destek verdi. Verdikleri destek 3 milyon ya. İnsanları heveslendirmek için isimlerini verdik. Heveslendirmek için kandırdık. 3 milyona stat mı yapılır ya.

Fenerbahçe'de İtalyan dönemi: Giuliano Terraneo