Aziz Yıldırım'dan Arda Turan'a 25 milyon Dolar!

Aziz Yıldırım'dan Arda Turan'a 25 milyon Dolar!
Aziz Yıldırım'dan Arda Turan'a 25 milyon Dolar!
Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Adnan Polat, ezeli rakipler Fenerbahçe'nin, şu anda Barcelona forması giyen Arda Turan'a yaptığı teklifin detaylarını yıllar sonra ilk kez açıkladı.

Adnan Polat, CNN Türk'teki '5N1K' programında yayınlanan Arda Turan belgeselinde, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 'ın, Galatasaray alt yapısından yetişen Arda Turan'a yaptığı teklifin detaylarını paylaştı.

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı, Mehmet Ali Yalçındağ'ın evinde yemek yiyorduk. 4 büyüklerin başkanları ve Futbol Federasyonu'nun başkanı vardı. O yemekte Aziz Başkan, Arda'ya 15 milyon Dolar nakit para verebileceklerini söyledi. Kulüp olarak o günlerde ekonomik sıkıntı yaşıyorduk. Ancak kendisine teşekkür ettik ve teklifi kabul etmedik. Daha sonra duyduk ki Arda'ya yıllık 5 milyon Dolar'dan 5 yıllık, yani toplam 25 milyon Dolar'lık teklif gitmiş. Arda Turan'ın o dönem Galatasaray ile yıllık 1 milyon Dolar'lık kontratı vardı. Arada muazzam bir uçurum oldu. Bu durum, biraz futbolcunun dengesini bozuyor, kafasını karıştırıyor" ifadelerini kullandı.   

Arda Turan'dan duygusal paylaşım

Fenerbahçe'nin astronomik teklifi sonrası harekete geçtiğini vurgulayan Adnan Polat, "Florya'da Arda Turan'ın mevcut sözleşmesinin aynısını fakat içinde rakamların boş olduğu bir mukavele hazırlattım. Arda'yı çağırdım, '10 dakika zamanın var. Git tesislerde düşün, üstüne ne rakam yazıyorsan yaz ve getir' dedim. 10 dakika sonra geldi. Sözleşmenin altını imzalamış. 'Ben sizin olduğunuz yerde sözleşmeye rakam yazmam. Siz ne yazarsanız kabulümdür' dedi" ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, 2011 yılında 12 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray'dan Atletico Madrid'e transfer olmuş, bu sezon başında ise 34+7 milyo nEuro'ya Barcelona 'ya imza atmıştı.

Barcelona'nın kozu Arda Turan