Aziz Yıldırım'dan Caner'e: Kendine gel!

Aziz Yıldırım'dan Caner'e: Kendine gel!
Aziz Yıldırım'dan Caner'e: Kendine gel!
Hakem Cüneyt Çakır'a itirazı nedeniyle 45. dakikada sarı kart gören Caner Erkin, devre arasında Başkan Aziz Yıldırım'ın tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım, "Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Takımı eksik bırakacaksın. Kendine gel' dedi.

Önce UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Molde, ardından Gaziantepspor karşılaşmasında kırmızı kart gören Fenerbahçe, her iki maçı da 10 kişi tamamlamak zorunda kalmıştı. Özellikle Diego Ribas'ın gördüğü gereksiz kırmızı kart camiada tepki toplarken, Medipol Başakşehir maçında da benzer bir olay yaşanmaması için Başkan Aziz Yıldırım devreye girdi.

Habertürk'te yer alan habere göre; kırmızı kart cezalısı Hasan Ali Kaldırım'ın yokluğunda formayı kapan Caner Erkin, ilk yarıda Uğur Uçar'ın yaptığı faul sonrası oldukça sinirlenmiş, hakem Cüneyt Çakır'la da sık sık diyaloğa girmişti. 45. dakikada yine Çakır'a yaptığı itiraz sonrası sarı kart gören Caner, devre arasında Başkan Yıldırım tarafından uyarıldı.

UEFA'dan Diego ve Fenerbahçe'ye soruşturma

"NEDEN BÖYLE DAVRANIYORSUN?"

Caner'in gergin tavırlarına sininlenen ve ilk yarı biter bitmez soyunma odasına inen Fenerbahçe Başkanı, yıldız sol beki sert bir şekilde uyardı.

Molde ve Gaziantep maçlarında olduğu gibi Başakşehir karşısında da takımın 10 kişi kalıp zorlanmasını istemeyen ve bu nedenle Caner'e daha dikkatli olmasını söyleyen Yıldırım'ın, "Kart görmek için çabalıyor gibisin, bu kadar sorumsuzluk olmaz. Neden böyle davranıyorsun? Takımı eksik bırakacaksın. Kendine gel ve daha dikkatli ol" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Fenerbahçe ve Beşiktaş, PFDK'ya sevk edildi