Aziz Yıldırım'dan çok sert sözler

Aziz Yıldırım'dan çok sert sözler
Aziz Yıldırım'dan çok sert sözler
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hakem Yunus Yıldırım'ın yönetimine 'rezalet' derken, "2. Lig'de, 3. Lig'de her yerde teşvik var" dedi.

Radikal.com.tr - Aziz Yıldırım, deplasmanda 2-0 kaybedilen Sivasspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'Yunus Yıldırım abarttı artık'


TFF'YE YUNUS YILDIRIM ÇAĞRISI

"Devre arasında sordum, Egemen (Korkmaz) hakeme hiçbir şey söylemediğini ifade etti. Tek söylediğinin 'Ben ne yaptım' olduğunu söyledi. Fenerbahçe'yi yok etmek için her türlü operasyon yapılıyor. Başka türlü oyunlar oynanıyor. Bir hakemin bu kadar bariz hatalar yapabileceğini düşünmüyorum. Bizim maçlara gelmiyordu, mutluyduk. Yine geldi. Bu hakem yeteneksiz. Yeteneksiz bir hakem üzerinde devam etmek, zorlamak kötü sonucları doğurabilir. Futbol Federasyonu'na söylüyorum; böyle hakemleri temizleyin."

" GALATASARAY 'I ARENA'DA YENERİZ"

"Bugün çocuklar iyi oynamadı. Önemli değil, telafi ederiz. Galatasaray'ı Türk Telekom Arena'da yeneriz. Hiç merak etmesinler, istatistiklere baksınlar. Herkes kendine çeki düzen versin. Benim yaptığım şeylere şike deniyorsa Türkiye 'de şike yapmayan takım yoktur. 'Şike yapsana şike yapsana' diye bağırdılar. Yahu ben Sivas'ı satın mı aldım? Ben şikeyi kiminle yaptım? Utanın biraz, ayıp. Biz kimseyi satın almadık. Kendilerine hakaret ediyorlar farkında değiller. Herkes kendine çeki düzen versin. Bu kadar mı mantıksız insanlarsınız? Beyinlerinde bir tutulma mı var, bilmiyorum."

Verilmeyen penaltı, kırmızı kart!


'ŞU ANDA HER YERDE TEŞVİK VAR"

" Beşiktaş Kulübü ile ilgili hafta içi konuşacağım. Şikeyle suçlanıyor, camiaları hiçbir şey demiyor. Yargıtay kararına göre şike yapmıştır deniyor. 50 senenin faturasını bize kesmeye çalıştınız. Hiçbir zaman bu işlerin içinde olmadık. Şu anda da 2. Lig'de, 3. Lig'de her yerde teşvik var. Çok şey biliyorum, çok şey söyleyeceğim. Tapeleri geniş şekliyle alın okuyun, mıknatısla çekilip alınmış olanları değil. İbrahim Akın'a para verdiğim söyleniyordu. Yargıtay diyor ki; Fenerbahçe muhasebecisi parayı verdi. Allah aşkına böyle bir yargılama olur mu? Bu hukuka nasıl güveneceğiz?"

"MEIRELES'İN HAREKETİNE KIRMIZI KART VEREBİLİDİ"

"Bugün hakemler rezaletti. Bundan önce de aynı şeyleri gördük. Lehimize avantaj oluyor, oyunu durduruyor. Bizim aleyhimize operasyon olmuş oluyor. Kart göstermesi gerekiyor, o da yok. Meireles'in hareketine kırmızı kart verilebilirdi. Versin, adaletli olsun. Biz adalet istiyoruz. Önemli değil, ama haklar yenmesin. Haklar yenirse o zaman spor, sporluktan çıkıyor."

"3 YILDIR REZİL OLDUK"

"Sivasspor'u tebrik ediyorum. Söylediğim sözlerden bir pay çıkarsınlar. Aziz Yıldırım ve arkadaşları şike yapmadı. Spor, 3 yıldır spordan çıktı. 3 yıldır rezil olduk. Almanya'da Bochum dosyasının ucu Türkiye'deydi. Ne oldu ona? Bahis şikesi ile ilgili bize suçlama var. Bize verilen cezaların ne hale geldiğini görün, biraz ilgilenin."

Yıldırım 3 yıl sonra Sivas'ta