Aziz Yıldırım'dan suç duyurusu

Aziz Yıldırım'dan suç duyurusu
Aziz Yıldırım'dan suç duyurusu
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, eski yönetici Aziz Yılmaz hakkında 'hakaret' ve 'iftira'da bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Arzu KAYA / İSTANBUL (DHA) - Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'Uzlaşma talebimiz yoktur' notunun bulunduğu 4 sayfalık dilekçe sunan Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdurrahim Erol, 28 Ekim 2013 günü Aziz Yılmaz'ın Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı toplantısında yaptığı konuşmada Yıldırım'ın kişilik haklarını ihlal etmek suretiyle hakaret ve iftira suçunu işlediğini belirtti.

Fenerbahçe için ilginç yorum


Söz konusu konuşmanın bir televizyon programında yayınlandığını ifade eden avukat Erol, suçun işlendiği belirtilen programının CD'si ve basın yayın organlarında konuya ilişkin çıkan haberleri de delil olarak savcılığa sundu.

1 YIL 3 AYDAN 6 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz'ın eleştiri sınırlarının aştığı ve eleştiri hakkını kötüye kullandığı kaydedilen dilekçede, "Şikayete konu açıklamalarda şüpheli, müvekkilimizi taraftarın kulübe katkısını çalmakla, yemekle itham etmiştir. Müvekkilimizi, hiçbir ilişkisinin bulunmadığı 2 taraftar cinayetinin sorumlusu olarak göstermiş ve naylon fatura kullanmakla itham etmiştir" denildi.

Dilekçede Yılmaz hakkında "hakaret" ve "iftira" suçlarından toplamda 1 yıl 3 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılması talep edildi.

Instagram'dan 'kavga' yanıtı