'Aziz Yıldırım'ı nazikçe uyardım'

Vestel Manisa-Fenerbahçe maçının yankıları düne taşındı. Önce Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun "Manisaspor taraftarı, Vestel ayrıldıktan sonra değişmiş.

MANİSA - Vestel Manisa-Fenerbahçe maçının yankıları düne taşındı. Önce Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun "Manisaspor taraftarı, Vestel ayrıldıktan sonra değişmiş. Maçın başından itibaren bize küfür edildi. Belediye başkanı 'Burası Manisa' diyerek bu duruma çanak tuttu" şeklindeki açıklamasına yanıt verdi ve şunları söyledi: "Geçen sezon İstanbul'daki maçta hakarete uğradık. Sayın Uslu, şeref tribününde hem bize, hem de Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'a ağıza alınmayacak küfürler etti. Önceki gün de Başkan Aziz Yıldırım, Kezman'ın kırmızı kart görmesinden sonra V. Manisaspor Başkan Vekili Gürhan Onat ve seyircilerle takıştı. Ben de araya girip 'Lütfen kendinize gelin. Burası Manisa. Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bize neler yapıldığını biliyoruz. Lütfen edebinizle oturun' dedim. Sayın Mahmut Uslu herhalde buna alındı. Ben nezaket kuralları çerçevesinde Sayın Yıldırım'ı ikaz ettim. Vestel Grubu'nun ayrılmasından sonra Manisa değişmedi, biz daha önce de centilmendik, şimdi de öyleyiz."
Öğleden sonra da sahne sırası Fenerbahçe yönetiminindi. Sarı-Lacivertli cepheden yapılan açıklamada maçta, şeref tribünü önünde ve yan tarafında bulunan taraftarların kendilerine sürekli olarak küfür ettiği, Belediye Başkanı Bülent Kar ve Vestel Manisaspor geçici başkanı Gürhan Onat'ın, başkan Aziz Yıldırım'ın küfür edenlere tepki göstermesini önlemeye çalıştığı ifade edildi.
Onat'ın Yıldırım ve yöneticilere, "Burası Manisa, burada taraftarı uyaramazsınız" şeklinde ifade kullandığı belirtilen açıklamada, belediye başkanının da amigo tavrı ile hareket ettiği savunulurken "Biz sadece kendi stadyumumuzda değil Türkiye'nin her yerinde küfür ve kötü tezahürata karşıyız" dendi.
Kezman: 20 yıl sonra ağladım
Öte yandan maçta gördüğü kırmızı karttan sonra gözyaşlarına hâkim olamayan Mateja Kezman, 20 yıl sonra ilk kez ağladığını söyledi. Fenerbahçe'de ikinci sezonunu yaşayan Sırp yıldız Türkiye'de üç kırmızı kart gördüğünü, bu kartların hepsinin de haksız olduğunu belirtti. (dha, Spor Servisi)