Aziz Yıldırım'ın korktuğu başına geldi

Aziz Yıldırım'ın korktuğu başına geldi
Aziz Yıldırım'ın korktuğu başına geldi
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, takımı uğurlamadan Emre'ye "Sahada sakin kalmalısın. Her şeye kulağını tıka ve sahaya konsantre ol" dediği öğrenildi.

Aziz Yıldırım , derbi öncesi tribünlerin ve sarı-kırmızılı futbolcuların Emre Belözoğlu ve kaleci Volkan Demirel'e yükleneceğini öngörerek Can Bartu Tesisleri'nde bu iki futbolcuyla özel bir görüşme yaptı.

Yüksel Günay son yolculuğuna uğurlandı


Özellikle Emre'ye, derbi maçta rakip futbolcu ve taraftarların kendisinin üzerine fazlasıyla geleceğini söyleyen Yıldırım'ın, "Sahada sakin kalmalısın. Tahriklere kapılmamalısın. Bu yüzden çok dikkatli ol" uyarısında bulunduğu öğrenildi. Başkan Yıldırım'ın ayrıca "Sen bu takım için büyük önem taşıyorsun. Her şeye kulağını tıka ve sadece sahaya konsantre ol" ifadelerini kullandığı belirlendi.

Başkanın tüm bu ikazlarına rağmen özellikle Felipe Melo'nun tahriklerine cevap veren ve agresif oynayan Emre atılmaktan kurtulamadı. Volkan Demirel ise Wesley Sneijder ile son dakikalarda yaşadığı gerilimin dışında sakin bir görüntü çizdi, özellikle taraftarın sözlü sataşmalarına hiç tepki vermedi.

Bu arada yardımcı antrenör İsmail Kartal, "Sadece Emre'yi değil tüm futbolcuları sakin kalmaları konusunda uyardık. Emre'ye çok sert ve kasti fauller yapıldı. Hakem de yönetimiyle buna yol verdi. Emre de bir anlık hırsının kurbanı oldu, ikinci sarı kartını gördü. Hakemin Emre'ye gösterdiği kart doğruydu, ama Melo'nun da kart görmesi gerekiyordu. Özellikle ilk yarıda istediğimiz futbolu sergileyemedik. Sakin kalamadık, topu ayağımızda tutamadık. Galatasaray da taraftarının desteğiyle maça agresif başladı. İkinci yarıda toparlandık, daha iyi oynadık ama istediğimiz golü bulamadık" dedi. (Star)

Olaylı derbide 29 kişi gözaltına alındı