Aziz Yıldırım'ın şifreleri

Aziz Yıldırım'ın şifreleri
Aziz Yıldırım'ın şifreleri
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 2014'ün son günü şike davası konusunda hükümet ve cemaat hakkında son derece sert açıklamalarda bulundu: İteni de tutmayanı da biliyorduk!

RADİKALFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Ocak sayısındaki “Biz hep buradaydık…” başlıklı baş yazısında hükümetten cemaate, medyadaki bazı isimlerden laik ama Fenerbahçe’nin şike yaptığına inanan bir çok kesime mesaj verdi. Aziz Yıldırım’in yazısında verdiği mesajlar şöyle:

CEMAATE: Bir günlük nezarethane misafirliklerine avazı çıktığı kadar bağıranların, bizler hukuksuz bir şekilde 8 gün oradayken, üstelik ifademiz dahi alınmadan Adresimiz Metris Cezaevi yazılırken, nerede olduklarını düşünüyoruz. Mesai saatlerinde grand tuvalet göz altıları seyrederken, sabahın 5’inde sırf Cumhuriyet Ormanı’nı yok etmek için, 107 yıllık çınarı silahlı suç örgütü çırasıyla ateşe verenleri hatırlıyor, adliye önlerindeki özgürce politik nutuklarını dinliyoruz; Aziz Yıldırım’ın ismini vermedikleri için hakaret ve tehditle ifadeleri değiştirilmeye çalışılan arkadaşlarımızla…Yine de hukukun ve adaletin herkes için koşulsuz uygulanmasını bekliyoruz… İbret olsun diye… Yıkmaya çalıştıkları şeyin ne olduğunu görsünler diye…

Aziz Yıldırım'dan yeni yıl mesajı


BASINDAKİ BAZI KALEMLERE: Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler linç edilirken alkış tutanların pişmanlık dolu konuşmalarını izliyoruz. Aziz Yıldırım, 2008’de İBDA-C ve 2009’da Devrimci Karargah örgüt üyeliği ile ilgili alınan dinleme kararıyla, 14 Şubat 2011’de “silahlı suç örgütü” kisvesi altında dinlenirken ve biz “Bu dava şike davası değildir” derken, ses çıkarmayanların şimdilerde hukuka aykırı delil tartışmalarını seyrediyoruz.


DÖNEMİN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL VE HÜKÜMETE: Sorguya alındık… Biz Türkiye ’nin nasıl yeniden dizayn edildiğini hissettik. Zira 3 avukatımın huzurunda Türkiye’nin eskisi gibi olmayacağını söylediler. Çok yakın gelecekte Aziz Yıldırım’dan çok daha ünlü kişilerin alınacağını söylediler. Kalkıştılar da… Türkiye’nin en üst istihbarat kurumuna ve belki de daha yukarılardaydı gözleri. Biz görmüştük operasyonu ve yapılmak isteneni. Cumhurbaşkanı’na mektup yazdık. “Bu bir operasyondur ve devlete yöneliktir”dedik… Dinletemedik!

Ozan Tufan çılgınlığı: 10 milyon Euro


Tarih: 14 Şubat 2012
Yer: Silivri Ceza İnfaz Kurumları Duruşma Salonu
Özel yasalarla, silahlı suç örgütü yalanlarıyla bizi şike yapmakla suçladılar. Özel Yetkili Mahkemelerde, özel adamların özel yetkileriyle itibarsızlaştırmaya kalktılar. Oysa biz “Ne şikesi, memleket elden gidiyor” dedik… İnandıramadık!

İlker Başbuğ: Fenerbahçe taraftarı şike davası sürecinde tarih yazdı


Tarih: 9 Temmuz 2013
Yer: UEFA Tahkim Kurulu
Sahte ve hukuka aykırı delillerle, ülke içindeki işbirlikçileriyle bizi Avrupa’ya şikayet ettiler… Türkiye’nin gözünün yaşına bile bakmadan ispiyonladılar futbolumuzu. UEFA’da çullandılar üzerimize bu kez… Söz aldığımızda, bunun bir operasyon olduğunu ve kısa bir süre içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yöneleceğini söyledik. Duruşma CD’lerini istedik; Tüm ülke ne dediğimizi duysun diye… Duyuramadık!

İşte Emre Belözoğlu'nun kararı


Yer: Avrupa Parlamentosu
İki yöneticimiz Avrupa Parlamentosu’na gittiğinde Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve devletini şikayet etmelerini beklediler. Zira gerçekliği ispatlanmamış kasetler uçuşuyordu havalarda ve savunması dahi alınmayan insanlar, çoktan suçlanmışlardı bile; tıpkı Ergenekon, Balyoz, KCK, Oda TV ve bizim dava gibi… Tam tersini bekleseler de bizden, arkadaşlarım yaşanan sürecin Türkiye Cumhuriyeti rejimine ve devletine yönelik olduğunu ve olacağını söylediler. Anlatamadık!

'50 milyon Dolar' iddiası için suç duyurusu


HEM HÜKÜMETE HEM CEMAATE: Tarih: 11 Şubat 2014 Yer: CNN Türk / Tarafsız Bölge Stüdyosu 17-25 Aralık süreci yaşanmaktaydı. Herkes, güçler arasında gidip gelirken biz bunun bir operasyon olduğunu söyledik. Çünkü başından beri biliyorduk; “iteni de, tutmayanı da” Biz biliyorduk ve inanıyorduk… Mustafa Kemal Atatürk ’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi” olmayacaktı. Şimdilerde hep birlikte yaratılan illegal odakları kınıyorlar.

Fenerbahçe'den taraftarına müjde


LAİK AMA FENERBAHÇE’NİN ŞİKE YAPTIĞINA İNANAN KESİME: Cumhuriyetin son kalesi Fenerbahçe derken, asıl hedefin, Fenerbahçelilerin son nefesine kadar sahip çıkacağı Atatürk’ün Cumhuriyeti olduğunu söylerken, Bu uğurda Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler linç edilirken! arkamızdan itilirken, Çocuğumuza, eşimize, ya da güvercinlerle dolu gökyüzümüze 1 yıldır hasretken: Nerelerdeydiniz?


  http://www.radikal.com.tr/126349212634923

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aziz yıldırım ders verdi - hamzaakyol

  abdullah gül ve recep tayyip erdoğana ders verdi. olayları doğru değerlendirme ve ileri görüşlülüğün nasıl olması gerektiğini, nasıl olabileceğini gösterdi. demokrasi düşmanlarına ders verdi. hukukun üstünlüğü ve insan haklarının birgün kendilerine de gerekli olabileceğini bu nedenle küçümsedikleri demokrasinin ne kadar önemli olduğunu anlattı. Ülkemizdeki demokrat geçinenlere ders verdi. "Yine de hukukun ve adaletin herkes için koşulsuz uygulanmasını bekliyoruz? İbret olsun diye? Yıkmaya çalıştıkları şeyin ne olduğunu görsünler diye?" sözleri ile, kendisine operasyon yapanların bile hukuk ve insan hakları temelinde yargılanmasını savunarak, aslında demokratlığın nasıl olması gerektiğini öğretti. bu dersler için, herkesin aziz yıldırıma teşekkür etmesi lazım.

  Radikal nihayet aziz yıldırımın açıklamalarını verdi. - hamzaakyol

  Açıklamayı yapan kişinin fenerbahçe klubü başkanı olmasının ötesinde, yaptığı açıklamaların önemi ve haber değeri taşımasına rağmen radikal haberi vermek için epey zorlandı. Fenerbahçeye bir operasyon yapılması, bu operasyonu destekleyenlerin ve olayı seyredenlere ilişkin açıklamalar elbette önemli. ancak bunları aziz yıldırım 3 temmuz sürecinin başından beri söylüyordu. birazcık olayları takip eden, ortalama bir zekaya sahip olan herkes zaten bunları görür. ancak aziz yıldırımın açıklamalarındaki en önemli bölüm: "Yine de hukukun ve adaletin herkes için koşulsuz uygulanmasını bekliyoruz? İbret olsun diye? Yıkmaya çalıştıkları şeyin ne olduğunu görsünler diye?" ifadelerini içeren bölümdür. bu ifade, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye önem atfedilen bölümdür. aziz yıldırımın cumhuriyetin (bir başka ifade ile demokrasinin) özünü, demokrat geçinen, ahlakçı geçinen ahlaksızlardan daha iyi bildiğini gösteren ve herkese verilen bir derstir.

  Ramiz - user942054

  Soyut ifadelerle atıp tutmuş arkadaş, önce somut deliller hakkında makul bir gerekçesi varsa açıklasın, sanki aklanmış gibi konuşuyor bir de. Türk futbolunun sizin gibiler ve sizi koruyan, kollayanlar yüzünden geldiği halden utanmıyor musunuz?