Azmin zaferi: Gökhan Zan

Azmin zaferi: Gökhan Zan
Azmin zaferi: Gökhan Zan
Prandelli'nin A takıma geri aldığı tecrübeli stoper, her dönem tekrarlandığı üzere yine can simidi gibi imdada yetişti. Yeni transfer yapılamazsa, Gökhan Zan'a ilk 11 yolu bile açık...

Cesare Prandelli göreve geldikten sonra kadro dışı bırakılan ve A2 takımla idmanlara katılan Gökhan Zan, önceki gün itibariyle affedilmişti. Tecrübeli stoperin takıma geri dönüş sürecinin detaylarını FANATİK öğrendi. Buna göre Prandelli, stoper transferinin zora girdiğini görünce, Gökhan Zan’la ilgili olarak Mancini’nin teknik ekibinden bir kondisyoneri aradı. Deneyimli futbolcu hakkında gelen, “Çok kaliteli bir futbolcu, aynı zamanda da karakterli bir profesyonel” bilgisi, tam da Prandelli’nin aradığı cevaptı. Akşam idmanında öğrencisini yanına çağıran İtalyan teknik adam, “Seni kadroda düşünüyorum. İyi olduğun takdirde bu takımda forman var. Sen nasıl hissediyorsun?” diye sordu.

‘Özel program verirseniz...’

Gökhan Zan da, “Hocam ben her zaman hazırım. Ama biraz idman eksiğim var. Özel bir program verirseniz, kısa sürede eksiğimi gideririm” cevabını verdi. Böylece Prandelli, Gökhan’ın antrenman açığını kapatması için bir program hazırlattı. 32 yaşındaki oyuncu, bu program doğrultusunda 25 Ağustos ’taki Süper Kupa finaline kadar takım arkadaşlarıyla aynı seviyeye gelmek istiyor.

Hiçbiri ondan vazgeçemedi

Gökhan Zan Galatasaray ’a, Rijkaard döneminde geldi. Bu süre zarfında Hollandalı teknik adamın yanı sıra Hagi, Bülent Ünder, Fatih Terim ve Mancini gibi teknik adamlarla çalıştı. Adı gönderilecek oyuncular listesinde sık yer alsa da, kenarda asla sorun çıkarmadı ve aldığı her görevi layıkıyla yerine getirdi. (Fanatik)