'Baba şefkati' etkili oldu

Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından geçici olarak göreve getirilen Tamer Güney ve ekibi, Sarı-Lacivertli futbolcularla tek tek görüşerek, onların sorunlarını dinliyor.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından geçici olarak göreve getirilen Tamer Güney ve ekibi, Sarı-Lacivertli futbolcularla tek tek görüşerek, onların sorunlarını dinliyor. Teknik heyet bir yandan oyuncuların sorunlarına çözümler araken, bir yandan da onları pazar günü oynayacakları Gençlerbirliği maçına hazırlıyor. Futbolcuların kafalarının rahat olması için, aile durumundan transfer alacağına, arkadaşlarıyla olan problemlerine kadar her ayrıntıyı tek tek öğreniyor. Böylece, morallari çok bozuk olan oyuncular, bir tür terapiden geçmiş oluyor. Kafası rahatlayan oyuncuların, idmanlarda daha hırslı çalıştığı da dikkatlerden kaçmıyor.
Hafta başından beri ağrılar nedeniyle antrenmana çıkmayan Rüştü'nün, Gençlerbirliği maçında forma giyebileceği açıklandı. Güney ve ekibi, Gençlerbirliği karşısında takımı 4-4-2 düzeniyle oynatmayı planlıyor. Tecrübeli hocanın bu karşılaşmada genç oyunculardan Erman, Fahri ve Semih'e şans vermesi bekleniyor.
Kadro dışı bırakılan Ogün, Abdullah, Yusuf, Oğuz ve Ali Akdeniz'e sezon sonuna kadar af çıkma ümidi ortadan kalktı. Sarı-Lacivertli yönetim, bu konudaki kararı yeni gelecek teknik direktöre bırakacak. Dereağzı'nda çalışmalarını sürdüren beşlinin kısa vadede yeniden takıma alınamayacağı açıklandı.
Mustafa Doğan, Alman ikinci lig takımlarından Köln ile prensip anlaşmasına vardı. Gelecek sezon futbol yaşantısına Almanya'da devam edeceğini ifade eden başarılı oyuncu, "Yedi yıl hizmet ettim. Bu süre içinde elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Sezon bitiminde çok sevdiğim Fenerbahçe'den ayrılacağım. Türkiye'yi gerçekten çok özleyeceğim" diye konuştu.