'Baba'lar da şapka çıkarır!

Taraftarlar, 'Çok büyüksün baba Luce' yazılı pankart açıp, Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu'ya sevgi gösterilerinde bulundu. Rumen hoca, maç öncesi eski açık tribüne kadar giderek buradaki taraftarları, şapkasını çıkararak selamladı.

  • Taraftarlar, 'Çok büyüksün baba Luce' yazılı pankart açıp, Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu'ya sevgi gösterilerinde bulundu. Rumen hoca, maç öncesi eski açık tribüne kadar giderek buradaki taraftarları, şapkasını çıkararak selamladı.
  • Beşiktaşlı taraftarlar, önce 'Savaşa hayır, halka karşı el kaldırma' yazılı pankart açtı sonra da, uzun süre savaş aleyhine tezarühat yaptılar.
  • Siyah-Beyazlılar, 56 gün sonra İnönü Stadı'nda resmi bir maçta taraftarlarının önüne çıktı. 25 bin taraftar, takımlarına destek verdi. Maça olan ilgi, karaborsacıları da harekete geçirdi. Stat dışında konuşlanan karaborsacılar, biletlerini yüksek fiyatlarla taraftarlara satmaya çalıştı.
  • Lucescu'nun kadroya almadığı Oscar Cordoba'nın yerine kaleyi Göksel korudu. Ligde 6. haftadaki Trabzonspor maçında forma giyen Göksel, böylece 13 maç sonra kalede görev aldı.
  • Karşılaşmanın son dakikasında kırmzı kart görerek oyundan atılan Sergen Yalçın, "Gördüğüm karta bir anlam veremedim. Hakemin ne düşündüğünü merak ediyorum" dedi. Maç başına 30 milyar alan oyuncu, gelecek hafta forma giyemeyeceği için, bu paradan da mahrum kalacak.
  • Serdar Bilgili, Siyah-Beyazlı takımın geldiği durumda, ne teknik direktörün, ne şahsen kendisinin, ne yöneticilerin ve ne de herhangi bir futbolcunun tek başına söz sahibi olduğunu kaydederek, "Camia olarak takım oyunu oynuyoruz" dedi. Bilgili, Lucescu'nun Milli Takım'ın başına getirilmesiyle ilgili olarak da, "Bize, henüz böyle bir teklif gelmedi. Olursa, tabii ki gurur duyarız ve elimizden geleni yaparız" diye konuştu.
  • Slavia Prag'ın yardımcı antrenörü Miroslav Jirkal, karşılaşmayı izleyerek, Beşiktaş hakkında bilgi topladı. Jirkal, "Bu maçta, Beşiktaş'ın gerçek yüzünü göremedim. Tayfur ile İlhan Mansız çok etkili. Prag'da eksi sakiz derece civarında bir soğukta oynayacağız. İki maç da çok zor olacak ama turu biz geçmek istiyoruz" diye konuştu.