Bağdat Caddesi'nde taraftar gerginliği

Bağdat Caddesi'nde taraftar gerginliği
Bağdat Caddesi'nde taraftar gerginliği
Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Bağdat Caddesi'ndeki GS Store'un uğradığı saldırı sonrası gerginlik daha da büyüyor.

Fenerbahçe 'nin şampiyonluğunun ardından Bağdat Caddesi'nde yaşananlar sonrasında bu akşam da sarı-kırmızı taraftarlar Kadıköy sokaklarına çıktı...

Önce gün içerisinde Store'nin önünde toplanıp Galatasaray ve Türk bayrağı asan sarı-kırmızılı taraftarlar, sosyal medya üzerinden organize olup akşam saatlerinde de Bağdat Caddesi'nde yürümeye başladı.

Galatasaraylı taraftarlar, Bağdat Caddesi'ne asılan Fenerbahçe bayraklarını tek tek çıkarttı

.Kalabalık grubun Fenerbahçe aleyhinde bağırarak Bağdat Caddesi'nde yürümesi sırasında caddeye Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA geldi.

TOMA İLE MÜDAHALE; 6 GÖZALTI

Sarı-kırmızılı taraftarlar, uyarılara rağmen eyleme devam edince, Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA müdahale etti. Gruptan 6 kişi gözaltına alındı. Olayın sona ermesinden sonra, bu kez de Fenerbahçeli bir grup gelerek çevreye sarı-lacivertli bayraklar astı.FENERBAHÇE'DEN MİSİLLEME

Galatasaray taraftarlarının Bağdat Caddesi'ne çıktığı sırada Fenerbahçe taraftarları da Mecidiyeköy'e dev bir Fenerbahçe bayrağı astı... Ancak bayrak kısa süre sonra sarı kırmızılı taraftarlar tarafından indirildi.