Bahri Çabuk: Eski başkanın niyeti başka

Bahri Çabuk: Eski başkanın niyeti başka
Bahri Çabuk: Eski başkanın niyeti başka

Önceki gün tesislere gelen haciz memurları yatak-yorgan ne varsa alıp götürdüler...

Tokatspor Dış İlişkiler Sorumlusu Bahri Çabuk, kulübü icraya veren eski başkan Sami Ülkü'ye ateş püskürüp "Olayın arka planı çok farklı" dedi.
Haber: EFKAN BUCAK - efkan.bucak@radikal.com.tr / Arşivi

Spor Toto 2. Lig kulüplerinden Tokatspor’da eski başkan Sami Ülku, faiziyle birlikte 1.2 milyon TL’ye varan alacakları için kulübü icraya vermiş, Bordo-Beyazlılar’ın Adnan Çiçekçi Tesisleri’nde icra işlemleri yaparken futbolcular tepki olarak yatak ve yorganlarını camdan aşağı atmışlardı. Bu olay Türkiye ’nin gündemine otururken Radikal’e özel açıklamalarda bulunan Tokatspor Dış İlişkiler Sorumlusu Bahri Çabuk, eski başkanlarının belediye başkanıyla arasındaki husumet nedeniyle kulübü icraya verdiğini savundu.

2.5 milyon zarar
Bahri Çabuk, Sami Ülkü’nün kendisini ön plana çıkarmak için Tokatspor’u kullandığını öne sürerek, “Her kulübe gelen yonetici ‘Borçları ödeyeceğim, kulübü yükselteceğim’ diyerek göreve talip olur, seçilir. Sonrası yöneticilik yeteneklerine kalmıştır. Bu arkadaşımız da kulübü kotü yönetti. Göreve gelir gelmez görevdeki teknik direktörü gönderdi, yerine Galatasaray ’ın eski futbolcularından Suat Kaya’yı getirdi. Kaya’yla birlikte en az 20 futbolcu geldi. Sami Ülkü bu dönemde kulübü 2.5 milyon lira zarara soktu. Bir sonraki kongrede aday olmazken giderken ‘Borç ödedim’ diyerek 880 bin TL’lik senet aldım. Yönetim kurulu da zaten kendi yönetim kuruluydu, onayladı” dedi.

‘Reddetti’
Çabuk, Ülkü’nün haciz için zamanlamayı özellikle planladığını söyleyerek, “Sayın Ülkü külübün kendi verdiği zararlardan kurtulmasını bekledi. Baktı kulüp güzel yönetiliyor yanında çalışan bir tezgahtarın adını kullanarak kulübümüzü icraya verdi. Yönetim kurulumuz gitti kendisiyle görüştü, ‘İddaa’dan gelen parayı verelim’ dediler kabul etmedi, ‘Her ay kendimiz 50’ser bin TL ödeyelim adımıza senet yapalım’ dediler kabul etmedi” diye konuştu.
Sami Ülku’nun, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek’le arasındaki sorun nedeniyle Tokatspor’u icraya verdiğini savunan Çabuk şöyle devam etti: “Bilindiği gibi Tokat’taki sigara fabrikası özelleştirildi. Fabrikanın bulunduğu 150 dönümlük araziyi alan da Sami Ülkü. Lakin bu arazi tarım alanı görünüyor, normal imara kapalı. Bu arkadaş ‘Tokatspor başkanı olurum, belediye başkanından imar izni alırım’ diye düşündü ancak izin alamadı. Amacı o araziye alışveriş merkezi kurmaktı. Şimdiyse ‘Tesislerden belediye başkanının ismi kaldırılsın alacağımdan vazgeçerim’ demiş. Tokat Belediye Başkanımız Sayın Adnan Çiçek’in o tesislere katkısı çok büyüktür, Allah kendisinden razı olsun. Bu nedenle biz de tesislere onun ismini vermiştik. Bu kararımızın arkasındayız”
“Bu insanın Tokatlı oldugundan şüpheliyim” diyen Bahri Çabuk, Tokatlılar olarak Sami Ülkü’den davacı olduklarını soyleyerek “Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum” dedi.