Bak şu Demba Ba'nın yaptığına!

Bak şu Demba Ba'nın yaptığına!
Bak şu Demba Ba'nın yaptığına!
Siyah-beyazlı kulüp, Demba Ba'nın transferinde 14 milyon Euro bonservis ücreti için el sıkışırken, Senegalli futbolcu bu paranın 2 milyon Euro'sunu kendisine istedi. Çinliler'e yıllık 6 milyon Euro'ya 'evet' diyen yıldız golcünün, Beşiktaş'tan talep ettiği rakamı menajerlerine dağıtmayı planladığı öğrenildi.

Beşiktaş ’ın transfer döneminde mali açıdan en değerli futbolcusu olan Demba Ba için Çin ’in Shanghai Shenhua Kulübü müthiş bir teklif sundu. Daha önce bu ülkeye gitmeye soğuk bakan Senegalli yıldızı ikna eden Çin kulübü, ardından siyah-beyazlılarla masaya oturdu. Shanghai Shenhua yetkilileri, dün Beşiktaşlı yöneticilerle yaptıkları görüşmede "Siz Demba Ba’yı merak etmeyin, biz onunla anlaştık" diyerek, 14 milyon Euro 'luk bonservis ücreti önerdiler.

Gökhan Töre'nin fiyatı belli oldu

Milliyet Gazetesi'nde yer ala habere göre; bu transfere sıcak bakan ve Çin kulübü ile büyük ölçüde el sıkışan yönetim, Demba Ba’nın “Bonservis ücretimden 2 milyon Euro isterim” çıkışı üzerine şaşkına döndü. Senegalli oyuncunun bu parayı menajerlerine dağıtmayı planladığı öğrenildi. Yönetim ise bu rakamı kesinlikle vermeyeceğini iletirken, Demba Ba ile görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

KAZANÇ BÜYÜK

Chelsea’den 6 milyon Euro'ya transfer edilen Senegalli oyuncu için Çin kulübüyle anlaşılması durumunda, Beşiktaş Yönetimi son yılların en akıllı transfer hamlesine imza atacak. Çin’e gitmeyi kabul eden Demba Ba’nın, menajerleri için istediği komisyon engeli aşılırsa, Beşiktaş sadece bonservisten 8 milyon Euro kâra geçecek. Siyah - beyazlı kulübe yıllık maliyeti 3.5 milyon Euro'ya mal olan Demba Ba’nın gitmesi durumunda yerine yıllığı 2.5 milyon Euro'ya mal olacak bir oyuncu alınacak. Buradan da 3 milyon Euro kâr edecek olan Beşiktaş Yönetimi, böylece kasasına 11 milyon Euro koyacak.

SIRADAKİ İSİM ERSAN

Sadece Demba Ba ile ilgilenmeyen, aynı zamanda Ersan Gülüm için de nabız yoklayarak siyah - beyazlı kulübe 3.5 milyon Euro öneren Shanghai Shenhua Kulübü, bu oyuncunun da transferini bitirmeyi çok istiyor. Ersan Gülüm için Çin kulübünden 5 milyon Euro talep eden Beşiktaş Yönetimi, bu rakamın kabul edilmesi halinde, başarılı stoperle de yollarını ayıracak.

Tolga Zengin mesajı aldı!