Bakan Avcı'dan Fenerbahçe'yi yıkan cevap!

Bakan Avcı'dan Fenerbahçe'yi yıkan cevap!
Bakan Avcı'dan Fenerbahçe'yi yıkan cevap!
Sarı-lacivertli kulüp, Kenan Evren Lisesi'nin arazisi ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile yaptığı görüşmeden olumsuz yanıt aldı. Araziyi almak için 60 milyon TL (3 okul, 1 spor salonu) harcayan Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Cuma günü konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

Fenerbahçe yönetimi, yıllardır uğraştığı Kenan Evren Lisesi'nin arazisi ile ilgili olarak bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşme yaptı. Bakan Avcı, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanındaki Kenan Evren Lisesi'nin arazisini saroı-lacivertli kulübe teslim edemeyeceklerini bildirdi.

Volkan Demirel: Adamlıklarından şüphe ediyorum!

BAKAN AVCI: OKULU VEREMEYİZ

Hürriyet'in haberine göre; Başkan Aziz Yıldırım, Genel Sekreter Mahmut Uslu, Asbaşkanlar Mithat Yenigün, Nihat Özbağı ve Şekip Mosturoğlu, yaklaşık 1 yıldır randevu alamadıkları Bakan Avcı'yı bugün Ankara 'da ziyaret etti.

Sarı-lacivertli heyet, yaklaşık yarım saat süren görüşmede, arazinin tahsisine karşılık devletin kendilerinden talep ettiği 3 okul ve 1 spor salonunu yaptıklarını ve Maliye Bakanlığı'ndan gerekli izinleri aldıklarını belirtip, okulun kendilerine teslim edilmesini istediler. Ancak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kararlarının olumsuz olduğunu belirterek, okulun teslim edilmeyeceğini belirtti.

3 OKUL VE 1 SALON İÇİN 60 MİLYON LİRA HARCANMIŞTI

Bu cevap üzerine sarı-lacivertli yönetimde büyük bir tepki oluştu. Yaptırılan 3 okul ve 1 spor salonu için yaklaşık 60 milyon TL harcayan yöneticiler, gergin bir şekilde bakanlıktan ayrıldı.

Ziyaret hakkında açıklama yapan Mahmut Uslu'nun suratının asık olduğu görüldü. Kulüp Genel Sekreteri Uslu, "Geldik toplantıya, bu konularla ilgili sonra görüşeceğiz. Çok geniş bir açıklama yapacağız" dedi.

Mahmut Uslu'nun sözünü ettiği geniş çaplı açıklamanın Cuma günü yapılacağı öğrenildi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Cuma günü basın toplantısı düzenleyerek, Kenan Evren Lisesi arazisi ile ilgili yaşanan süreci belgeleriyle anlatacak.

İsmail Kartal: Saklanarak maça gidiyoruz!