Bakan Kılıç'tan başkanlara çağrı

Bakan Kılıç'tan başkanlara çağrı
Bakan Kılıç'tan başkanlara çağrı
Spor Bakanı Suat Kılıç, tribünlerde olay çıkmasının önüne geçmek için kulüp başkanlarına önemli görevler düştüğünü söyledi.

Harun GÖKÇEOĞLU / YOZGAT (DHA) - Yozgat’ta ziyaretlerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Futbolda yaşanan olaylar konusunda kişilerin sağduyulu davranınca olay olmayacağını belirten Bakan Kılıç, “ Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesinde kulüp başkanları, hocalar, takım kaptanları, oyucular, gerçekten çok ılımlı, gerilim nedeni olmayacak sağduyulu ve soğukkanlı yaklaşımlar içinde oldular. Türk futbolu, sporu adına hepsine teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bu atmosferi bu şekilde sürdürürsek, Türkiye 'de futbol maçlarında olay çıkmayacağı kanaatindeyim. Nihayetinde tribünler, başkanlar rahat ve huzurlu olunca, sahada görev yapan hakemlerin de karar alma ve uygulamada rahat ve huzurlu hareket edebildiğini bu maç vesilesiyle Türkiye'de bir kere daha görebildik. Ortada Türk futbolunda olması gereken bir tablo vardı. Aruz edilen, olması gereken buydu. Bu havanın devam etmesi lazım” dedi.

DERBİ HAVASINA VURGU YAPTI

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde taraftarın sağduyulu yaklaşımına teşekkür eden Bakan Kılıç, şöyle devam etti:
"Derbinin rengi sarı sloganıyla yola çıkmıştık. Sarı-lacivert, sarı-kırmızıdan hareketle, bu hava devam ederse inanıyorum ki Türkiye'de deplasman yasakları da son bulacaktır. Son maçta bunlar yaşanmadı. Taraftarlara ve tribünlere de teşekkür ediyorum. Türkiye'nin barışa, kardeşliğe dostluğa ve güzelliğe ihtiyacı var. Türkiye'nin ihtiyacı olanı ortaya koydular sağ olsunlar."