Bakan Kılıç'tan kritik açıklama: Ligler erteleniyor mu?

Bakan Kılıç'tan kritik açıklama: Ligler erteleniyor mu?
Bakan Kılıç'tan kritik açıklama: Ligler erteleniyor mu?
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Fenerbahçe kafilesine yapılan saldırıyı alçakça olarak niteledi ve liglerin ertelenmesi dahil her türlü ihtimalin masada olduğunu söyledi

RADİKAL - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Rizespor maçı dönüşünde Fenerbahçe kafilesine yapılan silahlı saldırı sonrası NTV Spor'a açıklamalarda bulundu. Bakan Kılıç, 'alçakça' olarak nitelendirdiği saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede yakalanacağına inandığını söyledi. Kılıç, "Hepimize öncelikle geçmiş olsun. Başta Fenerbahçe camiamız ve tüm spor camiamıza geçmiş olsun. Bu saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyorum. Bu saldırıyı gerçekleştiren faillerin de emniyet güçlerimiz tarafından en kısa süre içerisinde yakalanacağına inanıyorum. Yakalandığında da adalet önünde hesap verecekler" dedi.

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı: 1 yaralı

Kılıç, "Aldığımız son bilgilere göre şöför kardeşimiz yaralanmış durumda. Maalesef bir kurşun yarasından bahsediyor doktorlar. Şu anda sağlık durumunun stabil olduğu bilgisi verildi bana. Umarım en kısa süre içerisinde sağlığına kavuşuyur. Tüm spor camiasının ve spor medyasının kenetlerek bu olayı kınayıp ve lanetlemesi gerekiyor. Spor camiamızın ve futbol camiamızın şu ana kadar göstermiş olduğu birlik beraberlikten ötürü teşekkür ediyorum. Konunun detaylarıyla ilgili Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız konuyla ilgili bilgilendirildi. Onlar da konunun takipçisi. Bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için emniyet güçlerimiz de yoğun çalışma içerisinde" şeklinde konuştu.

Liglerin ertelenmesinin söz konusu olup-olmadığı yönündeki soruya ise Bakan Kılıç, "Şu anda olay çok sıcak. Tabii ki hiçbir olasılığı dışlamıyoruz. Her türlü olasılık masada" şeklinde yanıt verdi.

Fenerbahçe yöneticilerinden saldırıya tepki: Tam bir vahşet

'Şoförün ağzından burnundan çok kan geldi'

Siyaset dünyası birleşti: Alçakça saldırı

Beşiktaş, Trabzonspor ve Rizespor'dan Fenerbahçe kafilesine silahlı saldırıya kınama