Bakan Şahin mutlu ve gururlu

Uluslararası Üniversiteler Federasyonu (FISU) toplantısından 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunları'na ev sahipliğiyle dönen Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin...

İSTANBUL - Uluslararası Üniversiteler Federasyonu (FISU) toplantısından 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunları'na ev sahipliğiyle dönen Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Ülkemize uluslararası bir organizasyon kazandırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz" dedi. Erzurum'un adaylığı konusunda ciddi bir sınav verdiklerini belirten Şahin, sunum esnasında küresel ısınmadan yararlandıklarını söylerken, Torino'daki Kış Oyunları'nda yağmayan karı, Palandöken'le yaptıkları canlı bağlantıyla üyelere izlettiklerini ifade etti.
Şahin ayrıca, Haluk Ulusoy'la ilgili olarak da bir açıklama yaparken, "Kimseyle kişisel problemim yok. Hukuki bir süreç ve sonucunda gelinen bir nokta var. Herkes buna göre hareket etmeli" dedi ve federasyon seçimleriyle ilgili olarak da genel kurulun seçtiği kişilerin kurulun karşısına tekrar çıkmaktan korkmaması ve 'İsteyerek imza vermediler' diyerek kendilerini seçenleri ikiyüzlülükle itham etmemesi gerektiğini söyledi. (Spor Servisi)