Bakan Şahin'den federasyona taş

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, olağanüstü genel kurula gitmemek için direnen Futbol Federasyonu'na çattı. Futbol Ekstra dergisine konuşan Şahin...

İSTANBUL - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, olağanüstü genel kurula gitmemek için direnen Futbol Federasyonu'na çattı. Futbol Ekstra dergisine konuşan Şahin, "Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantıya götürülmesini delegeler istemiş, yeterli sayıda başvuru yapılmış olmasına rağmen yargının kararıyla bir olağanüstü genel kurul yapılacak olması, futbola, Futbol Federasyonu'na şeref mi kazandırır? Özerk bir federasyon Türkiye'yi böyle bir noktaya getirmemelidir" dedi.
Bakan Şahin, ligde sezon sonuna doğru tansiyonun yükseleceğini, böylesine bir noktada güvenilir, işlemleri sorgulanmayan, işlemlerinden dolayı yargıya düşmemiş bir yönetimin işbaşında olması gerektiğini ifade ederek, "İnşallah Türk futbolu bu sezonu kazasız belasız atlatır" ifadelerini kullandı. Şahin, federasyon hakkındaki suçlamalarla ilgili 4 Nisan'da çıkacak yargı kararıyla da ilgili olarak, "İş bu noktaya gelmemeliydi. Yani Türkiye Futbol Federasyonu mahkeme koridorlarına düşmemeliydi" diye konuştu.
Ulusoy'dan cumhurbaşkanına teşekkür
Öte yandan federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamayla, başkan Haluk Ulusoy'un Milli Takım'ın aldığı başarılı sonuçlar sonrası kendisine kutlama telgrafı gönderen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e teşekkür mektubu yazdığı duyuruldu.
Açıklamaya göre, Ulusoy mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Kutlama mesajınızla bizleri onurlandırdınız. Ülkemizin uluslararası saygınlık ve prestijini yükseklerde tutmak için her fedakarlığa hazır olduğumuzun bilinciyle saygılarımızı arz ederiz." (Spor Servisi)