Bakan Şahin'den şiddet uyarısı

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, son günlerde statlarda yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmeyi sürdürdü. Bakan, "Sporu kavga aracı olarak görürsek ortada spor olmaz.

ANKARA - Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, son günlerde statlarda yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmeyi sürdürdü. Bakan, "Sporu kavga aracı olarak görürsek ortada spor olmaz. Toplumsal huzurumuzu bozucu iki kulüp taraftarlarının birbirlerine etnik ve bölge farkı gözeterek slogan ve pankartla hitap etmelerini asla tasvip edemeyiz. Bir hafta içerisinde üç şehrimizde oynanan üç maçta, maalesef kamu vicdanı rahatsız oldu. Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun gereği il güvenlik kurullarımızın görevlerini yerine getirmelerine ilişkin İçişleri Bakanlığı ve Bakanlığım olarak bir yazı yazma ihtiyacını duydum. Bu konuda İçişleri Bakınımız da il güvenlik kurullarını dikkatli olmaları hususunda uyaracaktır" diye konuştu.
Şahin, bu görüntülerin devam etmemesini dilediğini belirterek, "Tedbir alınacaktır ama buna rağmen devam etme eylemi gösterirse çok daha farklı tedbirler almak durumundayız. Hiçbir spor organizasyonu bu ülkenin güvenliğinden ve iç huzurundan daha önemli değildir" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)