Bakan Şahin'in başkan adayı yok

Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu başkanlığı için kimseyi aday olarak önermediğini, önermesinin de doğru olmayacağını ifade ederek, "Böyle bir yetkim ve görevim de yok" dedi.

ANKARA - Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu başkanlığı için kimseyi aday olarak önermediğini, önermesinin de doğru olmayacağını ifade ederek, "Böyle bir yetkim ve görevim de yok" dedi. Şahin, AK Parti grup toplantısında, gazetecilerin, Futbol Federasyonu Genel Kurulu'na 106 üyenin imzasıyla olağanüstü genel kurul toplantısı çağrısı yapılmasına ilişkin sorularını yanıtladı. 'Siz bundan sonraki sürece ilişkin nasıl bir değerlendirme yapacaksınız?' sorusu üzerine Şahin, bundan sonraki süreç
içinde bir rolünün olmadığını söyledi. Şahin, 'gelişmeleri nasıl değerlendirdiğinin' sorulması üzerine ise Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun, olağanüstü genel kurul toplanması için kendisini göreve davet eden iki raporu bulunduğunu anımsattı.
Mehmet Ali Şahin, şöyle konuştu: "Ben bir siyasi olarak Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nu olağanüstü toplantıya davet edebilirdim. Ancak bunun federasyon delegeleri tarafından yapılmasının daha doğru olacağını, hatta federasyon yönetimi kurulu bunu yaparsa çok daha iyi olacağını önermiştim. Biraz geç de olsa Futbol Federasyonu delegeleri, yeterli miktardaki imzayla böyle bir çağrıyı yaptılar, hayırlı olmasını diliyorum." 'Haluk Ulusoy yeniden aday olabiliyor mu' sorusuna Şahin, "O konulardaki yorumları ben yapmam, bana yaptırmayın" yanıtını verdi.
Federasyon Başkanlığı için Hamdi Akın'ın isminin geçtiğinin anımsatılması üzerine Şahin, "Bu konu benim dışımda. Başkanı delegeler seçecektir. Hiç kimseyi aday olarak önermiyorum, önermem de doğru olmaz, böyle bir yetkim ve görevim de yok" diye konuştu. (Spor Servisi)