Bakan'dan taraftara; Yasak kalkar

Bakan'dan taraftara; Yasak kalkar
Bakan'dan taraftara; Yasak kalkar
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, deplasman yasağı ile ilgili önemli bir mesaj yayınladı.

Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray 'ın 1-0 kazandığı Süper Kupa maçının ardından twitter hesabı üzerinden sarı-kırmızılı kulübü tebrik etti.

Başbakan'dan Aysal'a kutlama


Tebrik sonrası yeni sezonda devam edilmesine karar verilen deplasman yasağı hakkında da bir mesaj yayınlayan Kılıç, "Yarından itibaren deplasman yasakları konusunu yeniden gündem yapabiliriz. Top taraftarda. Siz isterseniz yasak kalkar" ifadelerini kullandı.

"SIRADIŞI BİR ŞEY OLMADI"

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Suat Kılıç, bu maçtaki heyecanın tüm sezona yayılması temennisinde bulunarak, "Futbolda kazanmak da kaybetmek de var. Şampiyon bir tane, bir takım kupayı müzeye götürebiliyor. Kaybedeni yok bu işin, kazanan Türk futboludur. Herkesin bu çerçevede yaklaşması halinde, tüm sorunların çözülebileceğini düşünüyorum. Birkaç olmaması gereken slogan vardı. Onlar da olmasaydı çok daha farklı bir atmosfer olacaktı. İyiye gidiş var" diye konuştu.

Süper Kupa'da madalya skandalı


Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin başkanlarının birlikte maç izlemelerini değerlendiren Bakan Kılıç, şunları söyledi:
"Her ikisi de önemli iki camianın başkanı. Onların yaptığı açıklamalar bizim açımızdan bağlayıcılığı olan açıklamalar olmasa da kendi camiaları için bağlayıcılığı olan açıklamalar. Nihayetinde kimse kimseyi bir tribünde biraraya gelmeye zorlayamaz. Kimsenin bu yönde yetkisi de, görevi de yok. Eğer biraraya gelmişlerse, kendileri isteyerek gelmişlerdir diye bakmak lazım. Onlar biraraya gelirse, taraftar da tribünde, deplasmanda, coşkuda biraraya gelir. Yukarıda rüzgarlar sert estiğinde, aşağıda kasırgalar yaşanıyor. Yukarıda bahar iklimi olursa, aşağıda taraftarlar grubu arasında da kardeşlik dolu bir iklim yaşanacaktır. Olması gereken tribünde herkesin birarada olmasıydı. Olması gereken bir şey oldu, sıradışı bir şey olmadı. Olması gerekene katkı sağlayan herkese teşekkür etmek lazım. Bu gecenin öncelikli kazananı Kayseri oldu, çok güzel bir ev sahipliği yaptılar."

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise açıklamasında, Kayseri'nin ev sahipliğinde, genel manada centilmence bir maç olduğunu söyleyerek, "Ezeli rekabet içinde birbirine karşı olgunluk gösterdiler. Her iki başkanın da şeref tribününde beraber olmasını bir artı olarak değerlendiriyorum. Taraftarlarına verdikleri bir mesajdır" dedi.

Süper Kupa Cimbom'un