Bakkal mücadeleden memnun

Bakkal mücadeleden memnun
Bakkal mücadeleden memnun
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Fenerbahçe karşısında sergiledikleri oyunun karşılığını alamadıklarını söyledi.

İSTANBUL - Mesut Bakkal, 2-1 yenildikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, " Fenerbahçe 'nin en önemli artılarından biri yan toplardan bulduğu goller. Maçtan önce yan topları çalışmıştık, ama yan toplardan goller yedik. Fenerbahçe'ye karşı cesaretli oynadık. Mücadeleden memnunum, ama oynadığımız oyunun karşılığı bu diyemem" diye konuştu.

İlk yarıda golü bulduktan sonra Fenerbahçe'nin baskılı oynadığını anlatan Bakkal, şöyle devam etti:
"İlk yarının sonunda yan toptan golü yedik. İkinci devre yine atağa çıkan, pozitif düşünen bir takım vardı. Maçın genelinde korkmayan, iyi mücadele eden bir takım vardı. Burada puan da alabilirdik. Bu pozitif futbolumuzu, ilerleyen haftalara taşımamız gerekir."

Futbolda korkaklığa karşı bir teknik direktör olduğunu aktaran Bakkal, "Oyuncularımdan yürekli olmalarını, atağa çıkmalarını istiyorum. Maçta Gökhan Gönül ve Caner Erkin 'i çok iyi kapattık. Kaptığımız toplarla çabuk atağa çıktık" değerlendirmesinde bulundu.

Mesut Bakkal, yeni transfer Hleb'ten memnun olduğunu, Belaruslu futbolcunun gençlere örnek olabilecek bir karaktere sahip olduğunu sözlerine ekledi. (AA)