Baklavalar yendi, keyifler yerinde

Taraftarların futbolculara yaptığı 'baklavalı moral ziyareti' bir Türk klasiğidir. Bu ziyaretlerde taraftarlar birkaç hafta önce ıslıkladığı, zaman zaman küfrettiği oyunculara elleriyle baklava yedirir, barış mesajları verirler.

İSTANBUL - Taraftarların futbolculara yaptığı 'baklavalı moral ziyareti' bir Türk klasiğidir. Bu ziyaretlerde taraftarlar birkaç hafta önce ıslıkladığı, zaman zaman küfrettiği oyunculara elleriyle baklava yedirir, barış mesajları verirler. Dün 'barış zamanı'nın adresi, lig lideri Fenerbahçe'nin Samandıra Tesisleri'ydi. Yaklaşık yedi yıllık bir aradan sonra ilk kez bu kadar kalabalık bir grup Samandıra'ya gelirken, yaklaşık 200 kişi kendileri için ayrılan bölümde tezahüratlar eşliğinde idmanın bitimini bekledi.
'Karşılıksız, ölesiye' yazılı pankart açan taraftar temsilcileri antrenman bitiminde kaptan Ümit Özat ve futbolcularla bir araya gelerek destek mesajları verip baklava ikram etti. Taraftarlar ayrıca '100. Yıl Yemini' adı altında hazırladıkları yazıyı futbolculara iletmesi için idari menajer Volkan Ballı'ya verdi.
Volkan Demirel'den mutlusu yok
Bu ziyaretin ardından en çok rahatlayan isim kaleci Volkan Demirel'di. Uzun süredir eleştirilerin odak noktasında yer alan Volkan, Antalya deplasmanı sonrasında yaşanan küfürlü diyaloglardan sonra Sarı-Lacivertli renklere gönül verenlerle barışmış oldu.
Genç kaleci, Samandıra'ya gelip 'Formayı öp Volkan' tezahüratı yapan taraftarlara şu sözlerle yanıt verdi: "Küfürler zoruma gitti ve yanıt verdim. Bu hareketim için üzgünüm. Fenerbahçe taraftarı beni hep bağrına basıyor. Bu buluşma beni çok rahatlattı."
Taraftar-futbolcu buluşmasında teknik direktör Zico yer almadı. Tecrübeli teknik adam taraftarlara teşekkür mesajı göndererek sahada futbolcuların, tribünde ise taraftarların terlerini akıttığını, bu nedenle onların buluşmasının daha yerinde olacağını ifade etti. Akşam yemeğinde de Sarı-Lacivertli futbolcularla, yönetim kurulu bir araya geldi.
Figer: Yeni kontrat sorun değil
Bu arada Alex de Souza'nın kulüpte kalması yönünde dün olumlu gelişmeler yaşandı. Başkan Aziz Yıldırım ve asbaşkan Mahmut Uslu, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Brezilyalı futbolcunun, menajeri Juan Figer'le görüştü. Figer, "Yeni kontrat yapmak problem olmayacaktır. Alex, Türkiye'de çok mutlu ve kendini rahat hissediyor" dedi. (Spor Servisi)