Balıkesirspor'da TRT tepkisi

Balıkesirspor'da TRT tepkisi
Balıkesirspor'da TRT tepkisi
Balıkesirsporlu taraftarlar, şampiyonluk mücadelesini yakından ilgilendiren Kahramanmaraşspor maçının TRT 1 veya TRT Spor yerine TRT Web TV'den yayınlanmasına tepki gösterdi.

BALIKESİR - Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren Balıkesisporlu taraftarlar, "TRT ligin başından bu yana Balıkesirspor karşıtlığı yapıyordu. Böylesine önemli bir maçın yayınlanmaması düşündürücüdür" ifadelerini kullandı.

TRT'nin resmi sitesinde, Kahramanmaraş-Balıkesirspor müsabakası için "Süper maç sadece trt.spor.com.tr'de" anonsunun kullanılması tepkileri artırdı. Taraftarlar, "Eğer bu maç süper ise neden TRT'nin pek çok kanalı varken internetten yayınlanıyor" diye konuştu.

Başkan Tuna Aktürk, taraftarların istek ve tepkileri sonrası TRT Spor Müdürü ile görüştüğünü ancak bu konuda bir gelişme sağlayamadıklarını açıkladı.

TARAFTARLARDAN ÇIKARMA

Balıkesirsporlu taraftarlar, Kahramanmaraş deplasmanında takımlarını yalnız bırakmayacak. Kırmızı-beyazlılar, Cumartesi günü saat 20.00'de Atatürk Stadı önünden ücretsiz otobüslerle Kahramanmaraş'a hareket edecek.

İki takım taraftarlarının "Tribünde kardeşilik, sahada mücadele" sloganıyla müsabakayı beraber izlemek yönünde hareket ettikleri öğrenildi. İlk yarı oynanan maç sonrası sosyal medyada başlayan dostluk rüzgarının, maç günü tribünlere yansıması bekleniyor. (DHA)