Balta, pompalı tüfek! Savaşa mı?

Balta, pompalı tüfek! Savaşa mı?
Balta, pompalı tüfek! Savaşa mı?
'Yeşil Cephe' ve '57 Gençlik' arasında çıkan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga, Kütahya'da başlayıp Denizli'de silahlı çatışmaya dönüştü.

Dumlupınar Stadı’nda oynanan ve Denizlispor’un 2-1 galibiyetiyle sona eren maça otobüs kaldıran iki taraftar grubu arasında Kütahya’da tartışma çıktı. İddiaya göre, Yeşil Cephe üyesi bir taraftar, 57 Gençlik taraftar grubu tarafından dövüldü.

Maçtan sonra kendi otobüsleriyle Denizli’ye dönen iki gruptan Yeşil Cephe'nin önde gelen isimleri, olayı konuşmak için 57 Gençlik Grubu’nun Denizli Atatürk Stadı’nda bulunan taraftar grubu binasına gitmesi üzerine tartışma yeniden alevlendi ve silahlı kavgaya dönüştü.

İki pompalı tüfeğin kullanıldığı kavgada, Yeşil Cephe taraftar grubu liderlerinden Fatih Eroğlu ağır yaralı olarak kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Polisin, ikinci pompalı tüfeği kullanan kişiyi belirlemeye çalıştığı bildirildi.

Yaşamını yitiren Fatih Eroğlu’nun cenazesi ise otopsi yapıldıktan sonra ikindi namazını takiben Çamlık Mahallesi’nde bulunan Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

CİNAYET ÖNCESİ BALTALI, TÜFEKLİ POZ!

Pompalı tüfeği kullandığını itiraf eden taraftar grubu liderinin grup üyeleriyle çektirdiği pompalı tüfekli fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğrafta poz veren grup üyelerinden birinin elinde balta, diğer ikisinin elinde ise pompalı tüfek ve normal bir tüfek olduğu görülüyor.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Cinayet

  ,

  Fatih

  ,

  taraftar