'Bana transfer demeyin artık'

Sezon boyunca Gaziantepspor forması altında ortaya koyduğu başarılı futbolla adından söz ettiren İbrahim Toraman, ligin bitimiyle birlikte üç büyüklerin transfer listesine girdi.
Haber: MURAT AKBAŞ / Arşivi

İSTANBUL - Sezon boyunca Gaziantepspor forması altında ortaya koyduğu başarılı futbolla adından söz ettiren İbrahim Toraman, ligin bitimiyle birlikte üç büyüklerin transfer listesine girdi. Bir savunma oyuncusu olmasına rağmen attığı gollerle öne çıkan genç futbolcu, şimdilik Gaziantepspor'un oyuncusu olduğunu ve kulübü izin vermediği sürece de bir başka takıma gitmek niyetinde olmadığını söyledi. Ümit Milli Takım'ndaki başarısını A takıma da yansıtacağını söyleyen İbrahim Toraman'la, yılan hikâyesine dönen transferi ve gelecekle ilgili projelerini konuştuk...

  • Hakkımda çıkan transfer haberleri beni olumsuz yönde etkiliyor. Son günlerde iyice yıprandım diyebilirim. Oysa ben Konfederasyon Kupası maçlarına konsantre olmak istiyorum. Başkanımızın da açıkladığı gibi, Gaziantepspor'un futbolcusuyum ve kulübüm izin vermediği sürece bir başka takıma gitmeyeceğim.
  • Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın transfer listesine girmek keyif veriyor; gurur duyuyorum. Avrupa'dan biçok kulüpten de teklif aldım. Artık kimsenin bana transferle ilgili soru sormasını istemiyorum. Benim şimdilik tek hedefim var o da milli takımda oynamak.
  • Bugüne kadar söylediklerim yanlış anlaşıldı. Ben hiçbir zaman Gaziantepspor'da oynamaktan şikayet etmedim. Kulübümle ilgili en küçük bir sorunum yok; üstelik çok da mutluyum. Mutluluk da paranın çok önünde gelir. Beni yetiştiren, bu günlere getiren kulübüme ihanet etmeyi aklımdan bile geçirmem.
  • Hocamızın görev vermesi durumunda Konfederasyon Kupası'nda da elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Yedekte de otursam önemli değil. Çünkü henüz çok gencim ve A takımdaki ağabeylerimden öğrenecek çok şey var.