Bandırma Kırmızı ve Videnov patladı

Bandırma Kırmızı ve Videnov patladı
Bandırma Kırmızı ve Videnov patladı

Genç bir takımla mücadele eden Bandırma Kırmızı, ilk galibiyetini TürkTelekom karşısında aldı. Fotoğraf: IHA

Haber: YİĞİTER ULUĞ / Arşivi

HAFTANIN

.. sıkıntısı: Maç tehiri
Galatasaray Eurolig’deki maçını geçen Perşembe oynadığı, Banvit de bugün deplasmanda Eurocup mücadelesine çıkacağı için, haftasonunda iki takımı birden mutlu edecek bir maç günü ve saati bulunamadı. Çaresiz, Banvit-Galatasaray Medical Park karşılaşması 14 Mart tarihine ertelendi, ligimiz yine topal kaldı. Gelecek yıl buna benzer sorunlar daha sık yaşanacak çünkü Eurolig yönetimi, maçlarını perşembe ve cuma oynatma kararı aldı. Hayatımızın her köşesi bilgisayar programlarıyla kuşatılmışken, fikstür çekimini hâlâ pingpong topları ve minik kağıt parçacıklarıyla halletmeye kalkmak komik kaçıyor. Verelim bu dataları iyi bir programcıya, bize Avrupa Kupaları ile ligimiz arasında en uygun takvimi çıkarsın, hep beraber rahat edelim. 

.. takımı: Bandırma Kırmızı
16 maçı galibiyet sevinci yaşayamadan geride bıraktıktan sonra, nihayet Ankara’da, Türk Telekom karşısında kazandılar. Muhtemelen bu galibiyet onları Beko BL’de tutmaya yetmeyecek ama genç oyuncuların özgüvenlerini tamir etmek ve onları gelecek haftalar için motive etmek açısından çok önemli. 

.. koçu: Selçuk Ernak (Bandırma Kırmızı)
Takımın başına geleli henüz birkaç hafta oldu. Banvit kulüp yapısını biliyor, elindeki gençleri iyi tanıyor. Hedefi, bu kadrodan en az 2-3 ismi yukarıya çıkarabilmek. Ama hiç kazanmadan, sportif karakterini yitirmiş bir oyuncu grubuyla bir yere varamayacağının farkındaydı. Önce ekip disiplinini sağladı, savunmayı toparladı ve haftanın en çok konuşulan galibiyetini aldı. 

.. adamı: Filip Videnov (Olin Edirne)
Edirne’deki ilk günlerinde biraz isteksizdi sanki... Tekel zamanından hatırladığımız Videnov değildi. Ama bu hafta 42 sayıyla takımını tek başına omuzladı. Sezonun en yüksek skoruna ulaşırken, isabet oranları da çok etkileyiciydi: 7/9 ikilik, 8/12 üçlük, 4/6 serbest atış. 

.. genci: Şafak Edge (Bandırma Kırmızı)
Onun Türk Milli Takımı’nın gelecekteki oyun kurucularından biri olacağına inananlar, Bandırma Kırmızı formasıyla üst üste gelen yetersiz performansları ve süratle artan top kayıplarını görünce, umutsuzluğa kapılmıştı. Cumartesi günü yine 2 top kaybetti ama 19 sayı ve 4 asistle solmaya yüz tutan umutları yeniden filizlendirdi. 

.. göze batanları: Alex Scales (Mersin) ve Adam Morrison (Beşiktaş Milangaz)
Takımlarına son haftalarda katılan iki müthiş hücum oyuncusu... İkisi de hiç adaptasyon sorunu yaşamadan tıkır tıkır işini yapıyor. Hadi 27 sayı atan Scales için “Mersin’in yabancısı sayılmaz, geçen sene de bu formayı giymişti” diyelim... Peki saçlarını savura savura Karşıyaka potasına 18 sayı bırakan Morrison’a ne buyurulur?