Barça'da şok ayrılık

Barça'da şok ayrılık
Barça'da şok ayrılık
Barcelona Başkanı Rosell, Tito Vilanova'nın sağlık sorunları nedeniyle görevini bıraktığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Josep Guardiola'nın yerine göreve getirilen teknik direktör Tito Vilanova, kulak altı bezlerinde çıkan tümörle bağlantılı sağlık sorunlarının nüksetmesi üzerine istifa etti.

Barış sürecine Barça desteği


Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell ve Futbol Genel Direktörü Andoni Zubizarreta, düzenledikleri basın toplantısı ile Vilanova'nın istifasını duyurdu.

Sözlerine, Böyle bir haber vermeyi hiç istemezdim" ifadesini kullanarak başlayan Rosell, "Bu hafta yapılan analizlerden sonra Vilanova'nın, hastalığının kontrol altında tutulabilmesi için tedaviye devam etmesi gerektiğini öğrendik. Tito, bu şekilde antermanlara çıkamayacağını belirterek istifa etti. Buradan herkese, özellikle basına seslenerek, Tito ve ailesi adına, özel hayata maksimum saygı diliyorum" diye konuştu.

Rosell, Zubizarreta tarafından gelecek hafta başında yeni teknik direktörün açıklanacağını belirtti.

Barcelona ile 5 yıl daha


2008-2012 yıllarında Guardiola'nın yardımcısı olarak Barcelona'da antrenörlük yapan ve 2012-2013 sezonunda takımın teknik direktörü olan 44 yaşındaki Vilanova, 2012 Aralık ayında kansere yakalanmış, iki cerrahi müdahale geçirmiş ve geçen sezon yaklaşık 2 ay New York'ta tedavi görmüştü.

İspanyol basını, yeni teknik direktör adayları arasında en çok öne çıkan ismin, Haziran ayında Girona'daki görevinden ayrılan Joan Francesc Rerrer olduğunu iddia etti.

Barça'dan Bayern'e gitti